صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
بررسی طرح مسقف‌سازی آستان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار‌


   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از برگزاری نخستین نشست تخصصی بررسی طرح مسقف‌سازی آستان مقدس شهدای گمنام این دانشگاه خبر داد.

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل با بیان پیشینه خاكسپاری شهدای گمنام واقع در مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در هفدهم اسفندماه سال 1383 میزبان پنج شهید گمنامی شد كه در مناطق جنگی شلمچه، شرهانی، پاسگاه زید و پاسگاه وهب به درجه رفیع شهادت نائل آمده بودند و در این روز طی مراسمی با حضور گسترده مردم قدرشناس سبزوار، در مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار به خاك سپرده شدند.

   وی افزود: پس از خاكسپاری این 5 شهید گرانقدر، پروژه احداث آستان مقدس شهدای گمنام مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار زیر نظر مهندسین مجرب آغاز و در مدت زمان معین، به بهره‌برداری رسید.

   رئيس واحد سبزوار كه ریاست كمیته اساتید، دانشجویان و كارمندان كنگره 1600 شهید دیار سربداران را نیز برعهده دارد با تأكید بر حفظ و نشر ارزش‌های شهدا و دفاع مقدس گفت: در سال گذشته نیز به منظور ارج نهادن به رشادت‌ها و مقام شهدای گرانقدر دفاع مقدس و با همكاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، ساختمان‌ها، معابر و مزار شهدای گمنام واحد سبزوار مزین به نام شهدای انقلاب اسلامی گردید.

   رئيس واحد سبزوار، در این نشست با بیان اینكه یكی از مطالبات دانشجویان بسیجی و اراتمندان شهدا و سرور و سالار شهیدان، مسقف‌سازی آستان مقدس شهدای گمنام به منظور فراهم كردن مكانی با آسایش بیشتر برای مهمانان این آستان است گفت: قصد داریم با برگزاری نشست‌های تخصصی در این زمینه و بررسی طرح‌ها و پیشنهادات دست‌اندركاران و فعالان در این حوزه، قدم‌های خوبی در جهت تحقق مطالبات دانشگاهیان و مردم شریف سبزوار برداریم.

   این نشست با حضور رئیس واحد سبزوار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سبزوار، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سبزوار، مسئولان پیشین و جدید دانشجویی واحد سبزوار و سایر كارشناسان این حوزه در دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار برگزار شد. /ه.د