صفحهٔ اصلي
جستجو
اطلاعيه های بسیج استادان
خبرهاي بسیج استادان
بیانیه‌ی كانون بسیج اساتید واحد در محكومیت جنایات اخیر غزه

یك‌بار دیگر تاریخ در حال تكرار شدن است. این‌روزها كربلایی دیگر پدید آمده است.

در یك‌طرف، ارتش تا بن‌دندان مسلح یزیدیان زمان، و در طرف دیگر، مردان و زنان و كودكانی كه جرمشان فقط مسلمانی و آزادی‌خواهی است، و در طرف دیگر، نظاره‌گرانی بی‌مسئولیت.

صهیونیست‌ها با تمام امكانات و تحت حمایت بی‌چون‌وچرای آمریكا و برخی كشورهای اروپایی، به غزه یورش برده و بر سر مردم بی‌دفاع آن، بمب و آتش می‌ریزند و از هیچ جنایتی دریغ ندارند. در این میان نیز سازمان‌های مدعی دفاع از حقوق بشر، با سكوت خود، مهر تأییدی بر این جنایات می‌زنند.

اما تأسف‌بارتر این است كه 1.5 میلیارد مسلمان در 57 كشور مستقل مسلمان، فقط تماشاگر فجایع صهیونیست‌ها در غزه هستند.

رژیم منحوس و پلید صهیونیستی، چون به آرزوی نامقدس «اسرائیل بزرگ» دسترسی ندارد، تنها به محدوده‌ی خاك فلسطین طمع بسته است و قصد دارد علاوه ب اشغال همین قطعه‌ی كوچك، روحیه‌ی مقاومت و شهادت را در مسلمانان این منطقه بمیراند. بنابراین تنها پاسخ كوبنده و راه رهایی از این وضعیت، مقاومت سرسختانه است. آزادی قدس شریف از چنگال ددمنشانه‌ی رژیم صهیونیستی، نیازمند تحمل رنج و مقاومت و پایداری است.

اكنون در غزه فاجعه‌ای انسانی انجام گرفته و هر روز نیز دامنه‌ی آن گسترش می‌یابد و همه‌ی جوامع انسانی در قبال این موضوع، مسئولیت دارند. اما در این‌میان مسئولیت مردم و حاكمان كشورهای اسلامی چندین برابر است. انجام این مسئولیت، تنها به محكوم‌كردن این جنایات نیست. گرچه محكوم‌كردن جنایات صهیونیست‌ها از سوی گروه‌ها و سازمان‌ها و كشورهای، اقدامی بایسته و شایسته است، اما كشورهای اسلامی، و به‌خصوص كشورهای عربی، برای جلوگیری از ادامه‌ و تكرار چنین فجایعی توسط رژیم سفاك صهیونیستی، لازم است تصمیمی جدی و صریح اتخاذ نمایند.

ما اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار، بر اساس مسئولیت انسانی و دینی خود، و به پیروی از رهبری معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، و همگام با ملت شهیدپرور ایران اسلامی، ضمن محكوم كردن جنایات و نسل‌كشی‌های صهیونیست‌ غاصب، حمایت قاطع خود را از مقاومت دلیرانه‌ی مردم غیور فلسین (غزه) اعلام كرده و از دولت‌های اسلامی می‌خواهیم تمامی سعی و تلاش خود را برای خاموش كردن این فتنه به‌كار گیرند. و از خداوند متعال برای این مردم ستم‌دیده صبر و شكیبایی و نصرت و پیروزی را خواستاریم. /ه.د

منبع: روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار