صفحه اصلي
خبرهاي مركز تحصيلات تكميلي
كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي
سايت «كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي» آغاز به كار كرد.


   "واحد" در واقع پايگاه خبري و اطلاع‌رساني ويژه اعضاي كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي كه آغاز به كار كرده و از طريق نشاني‌ اينترنتي www.aiau.ir در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. واحد با امكانات تعاملي آنلاين خود بزودي به پاتوق مجازي فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي تبديل مي شود.

"واحد" كه از نخستين سايت‌هاي خبري در حوزه آموزش و پژوهش است مي خواهد با تكيه بر همياري هزاران فارغ‌التحصيل دانشگاه آزاد اسلامي در رشته‌ها و واحدهاي مختلف و با تكميل بخش هاي ويپه خود به تدريج بخشي از خلأ اطلاع‌رساني در حوزه آموزش و پژوهش كشور را جبران كند.

بخش‌هاي متنوع اين پايگاه از قبيل دانشگاه‌هاي ايران، دانشگاه‌هاي جهان، رويدادها، ورزش، اسناد، جهان، سفر، كارآفريني، اخبار كانون ،چهره‌ها، قصه موفقيت و يادداشت‌هاي كلاس؛ اطلاعات خبري مرتبط با دانشگاه آزاد و ساير دانشگاهها را به كاربران عرضه مي‌كند.

هر عضو مي‌تواند با ثبت‌نام در اين پايگاه ضمن آگاهي از اخبار و برنامه‌هاي ويژه كانون فارغ‌التحصيلان، به جستجوي همكلاسان خود كه در اين پايگاه ثبت‌نام كرده‌اند هم بپردازد.

هر عضو اين پايگاه از صفحه ويژه حاوي مشخصات فردي، و ايميل در دامنه aiau.ir برخوردار خواهد بود.

از ديگر بخش‌هاي ويژه اين سايت، بخش كارجو و كارفرماست كه در اين بخش اعضاي كانون مي‌توانند با درج مشخصات شغلي به جستجوي سازمان هاي ارائه‌كننده فرصتهاي شغلي بپردازند. كارفرمايان نيز مي‌توانند با ارائه فرصت‌هاي شغلي مورد نظر خود در اين سايت متقاضيان اين فرصت‌ها را از ميان كارجويان عضو اين كانون برگزينند.

عضويت در سايت واحد براي فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي حكم عضويت در كانون فارغ‌التحصيلان اين دانشگاه را دارد و فارغ‌التحصيلان از طريق پر كردن فرم آنلاين ثبت‌نام به عضويت سايت واحد و كانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد در مي‌آيند و از طريق ايميل صاحب شناسه كاربري و رمز عبور مي شوند.

كانون فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي، با هدف تحكيم روابط دوستانه دانشگاهي، تبادل اطلاعات علمي و فرهنگي و ارتقاي سطح آگاهي تخصصي تأسيس شده‌ و قرار است زمينه‌ساز مشاركت فارغ‌التحصيلان در فعاليت‌هاي علمي و فرهنگي كشور باشد.

بررسي و ايجاد زمينه جذب فارغ‌التحصيلان دانشگاه در بازار كار، مطالعه و تحقيق در مسائل اقتصادي و اجتماعي و اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي در زمينه برنامه‌هاي توسعه و عمران، مشاركت در رشد كمي و كيفي دانشگاه، آگاهي دانشگاه از ميزان و كيفيت كارايي فارغ‌التحصيلان به‌منظور بهبود برنامه‌هاي آموزشي و پژوهشي، و ترويج دانش و فن‌آوري نيز از ديگر هدف‌هايي‌است كه دراساسنامه كانون فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي به آنها اشاره شده است. 

منبع:  آي تي ايران

http://www.aiau.ir/