صفحه اصلي
تقويم
خبرهای تربیت بدنی
امسال كنكور لیگ ازادگان است
رییس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال 48 ساعت مانده به آغاز رقابت های لیگ دسته اول آزادگان اعلام كرده كه 9 تیم دسته اولی بدهی دارند و باید قبل از بازی نخست نیمی از بدهی خود را بپردازند.

به گزارش "ورزش سه"، در لیست منتشره كه در سایت فدراسیون فوتبال بارگذاری شده نام 8 تیم وجود دارد. فریبرز محمود زاده ؛ مسئول برگزاری بازی های لیگ دسته اول ازادگان كه این دوره از بازی های لیگ آزادگان را كنكور لیگ دسته اول پس از 16 سال می نامد داماش گیلان را نهمین تیم بدهكار عنوان كرد.
مسئول برگزاری بازی های دسته اول به ورزش سه گفت : در لیست منتشره نام داماش از قلم افتاده و جالب است كه سایت ورزش 3 این را متوجه شده است. در خصوص بدهی ها فقط باشگاه ها مقصر نیستند. به نظرم در این خصوص سازمان ها و اسپانسرهایی كه به وعده خود عمل نكرده اند مقصر هستند. بهتر است مقامات استانی تیم های استانی را از نظر مالی حمایت كنند تا باشگاه ها بتوانند از پس مخارج و هزینه های میلیاردی بر آیند. البته ما موظف هستیم به قانون عمل كنیم و برخلاف میل خود كارت بازی بازی بازیكنان تیم های بدهكار را نمی دهیم و در این صورت این تیم ها قادر به انجام بازی خود نخواهند بود.
او در ادامه افزود : طی این سال ها لیگ دسته اول فراز و نشیب زیادی داشت و به اشكال مختلف برگزار می شد ولی طی یك برنامه ریزی مدون و همكاری باشگاه ها توانستیم پس از سال ها لیگ را یك گروهی كنیم. حدود 16 سال است كه در سازمان لیگ فعالیت می كنم و به نظرم امسال سال برداشت لیگ دسته اول است و در حقیقت امسال سال كنكور لیگ دسته اول است.

مسئول برگزاری بازی ها معتقد است برای اینكه بازی های دسته اول به صورت منظم و یك گروهی برگزار شود ، همدلی و تعامل همه گروه ها را می طلبد. محمودزاده با اعتقاد به این موضوع می گوید : قطعاً امسال برای تیم ها ، فدراسیون ، نیروهای امنیتی و حتی رسانه ها كه می خواهند 36 هفته را زیر نظر بگیرند سال سختی خواه9د بود ولی با اینحال امیدوارم با تعامل و همكاری همه گروه های دست اندركار بازی های فصل جاری طبق برنامه برگزار شده و به پایان برسد تا از فصل بعد بازی ها با 18 تیم برگزار شود.

محمودزاده در پایان به محل برگزاری بازی ها و الزامات آنها اشاره می كند : تاكنون از 9-8 استان كه تیم هایشان در لیگ حضور دارند بازدید كرده و موارد لازم در خصوص استاندار سازی در خصوص جایگاه تماشاگران ، جایگاه خبرنگاران ، مساله امنیت و ... را را به مسئولان اعلام كرده ایم تا بازی ها با كیفیت بالایی برخوردار شود

منبع: تربیت بدنی