صفحه اصلي
خبرها
پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز تربیت‌بدنی و ورزش


   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش پیامی به شرح ذیل صادر كرد:

در دنیای امروز ورزش و تربیت بدنی جنبه های گوناگون زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده و به لحاظ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی امر ورزش در بسیاری از مناسبات و مراودات بشر هزاره سوم نقش تعیین كننده ای دارد.

دنبال كردن غرور ملی و عزت نفس در ورزش قهرمانی، توجه به گردش مالی هنگفت در ورزش حرفه ای و اهمیت فاكتورهای سلامت جامعه در ورزش عمومی، همگی از جنبه های غیرقابل انكار تربیت بدنی است.

بی تردید یكی از بهترین راههای رسیدن به سبك زندگی سالم و حفظ روحیه شاد در جامعه دنبال كردن برنامه های مدون ورزش همگانی، ترویج فرهنگ مبتنی بر ورزش و مدیریت علمی ورزشی از ضروریات زندگی شهری امروز است.

مسلما ترغیب و تشویق جوانان به امر ورزش، تهذیب نفس و دانش اندوزی از مهمترین رسالتهای دانشگاهیان، متولیان و استادان محسوب می شود و دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با توجه به ظرفیتهای موجود مبتنی بر دانش روز در تحقق این امر پیشرو باشد، خوشبختانه این دانشگاه با توجه به امكانات مناسب در بعد ورزش قهرمانی همچنین ترویج ورزش همگانی بین دانشجویان، كاركنان و اعضای هیات علمی اقدامات بسیار قابل ستایشی انجام داده است كه رشد و فراگیرتر شدن این سلامت عمومی و شادابی افراد را تضمین می كند.

مسلما پیشبرد برنامه های راهبردی در جهت توسعه ورزش همگانی و حرفه ای همچنین ورزش دانشجویی در ایجاد روحیه شاد بین دانشجویان با تاسی از مشی و رفتار امیرمومنان مسیر روشنی از توسعه و تعالی تربیت بدنی در دانشگاه آزاد اسلامی را ترسیم خواهد كرد.

روز تربیت بدنی و ورزش را به همه ورزشكاران، ورزش دوستان، قهرمانان و پهلوانان به ویژه ورزشكاران خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریك و تهنیت می گویم و از خداوند متعال برای همه عزیزان آرزوی سلامتی، بهروزی و موفقیت در مراحل مختلف زندگی را مسالت دارم.

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار