صفحه اصلي
خبرهای دانشگاه
تجلیل مدیركل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی از واحد سبزوار


   مدیركل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با صدور نامه‌ای به واحد سبزوار، از درخشش این دانشگاه در حوزه تخصصی انرژی‌های تجلیل كرد.

   دكتر داود ثمری در این نامه با اشاره به حضور دكتر محمدرضا اجنوردی؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در نهمین نشست كمیته ویژه توسعه فناوری انرژی‌های نو اظهار داشت: به پیشنهاد این كمیته و پس از بیان توضیحات از سوی نماینده‌ واحد سبزوار، به این وسیله از فعالیت‌های پژوهشی آن دانشگاه در حوزه تخصصی انرژی‌های نو تقدیر و قدردانی می‌شود.

   پروژه ساخت «توربین بادی 5 كیلووات با استفاده از ایرفویل‌های جدید NREL» توسط دكتر محمدرضا اجنوردی؛ عضو هیئت‌علمی با رویكرد فناوری و نوآوری و با هزینه‌‌ای بالغ بر 140 میلیون ریال، طراحی و اجرا شد.

   تأمین انرژی مناسب، پاك و تجدیدپذیر، كاهش بهای برق مصرفی، انتقال تكنولوژی پیشرفته از طریق ساخت و نمونه‌سازی، بهینه‌سازی تكنولوژی‌های مورد استفاده در صنعت در این زمینه، جهت‌دهی پروژه‌های دانشگاهی به‌سمت پروژه‌های كاربردی و تجاری، بالا بردن سطح علمی تحقیقات دانشگاهی در این زمینه و زیباسازی فضای دانشگاهی و نیز افزایش انگیزه دانشجویان با مشاهده ثمردهی تحقیقات دانشگاهی از جمله اهداف كلی این پروژه عنوان شده است. /ه.دمنبع: روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار