صفحه اصلي
خبرهای دانشگاه
بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در حمایت از مواضع انقلابی دكتر ولایتی


   كانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در حمایت از مواضع انقلابی دكتر علی‌اكبر ولایتی، بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر كرد:

«به نام خدا»

   اسلام ناب محمدی(ص) كه امام راحل و عظیم‌الشأن، آن‌را در مقابل اسلام آمریكایی و التقاطی مطرح نمودند و منظور از آن همان اصل اسلام است با انقلاب اسلامی كه وظیفه آن تعیین مصداق و روش و تبیین ایدئولوژی را دارد و به‌واسطه‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی كه وظیفه اجرای اسلام ناب محمدی(ص) را بر اساس هدایت انقلاب اسلامی دارد، در دوران پُر تلاطم ما به منصه ظهر رسیده است.

   از آن‌جا كه مجریان این نظام وظیفه بس بزرگ، مقدس و حیاتی را بر‌عهده دارند باید خود درك دقیق و عمیقی از انقلاب اسلامی و اهداف بلند آن داشته باشند و كسانی اجرای امور را در همه عرصه‌ها بر دوش گیرند كه دغدغه اسلام و پیاده‌شدن احكام آن‌را داشته باشند.

   یكی از عرصه‌های مهمی كه در این بین وجود دارد عرصه فرهنگی و تربیت افرادی است كه بتوانند در ‌آینده این مهم را برعهده گیرند. متأسفانه بیشتر مشكلات كنونی جامعه اسلامی ناشی از برمنصب‌نشستن كسانی است كه معمولاً این روحیه و دغدغه در آن‌ها مشاهده نمی‌شود و بدیهی است برای نیل به اهداف بلند انقلاب اسلامی باید مناصب را برعهده كسانی قرار داد كه در میدان مبارزه از هیبت و قلدری‌های دشمن هراسی به دل راه ندهند و آنچه را كه وظیفه خود می‌دانند در هر برهه‌ای انجام دهند.

   دانشگاه آزاد اسلامی كه مولود انقلاب اسلامی است نیز از این امر مستثنی نمی‌باشد. بر همین اساس است كه در مدیریت جدید دانشگاه سعی بر آن شده تا به‌عنوان عضوی مؤثر در زمینه علمی و فرهنگی جامعه اسلامی، نه‌تنها در داخل بلكه در عرصه بین‌الملل نیز برای برافراشتن بیرق تمدن اسلامی كه از اهداف بلند انقلاب اسلامی است، كمكی شایان باشد و این مهم محقق نمی‌شود مگر با كادری انقلابی، متدین و البته متخصص.

   بر همین اساس، اساتید بسیجی كه در كانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار فعالیت دارند از حركت‌ها و اقدامات انقلابی و تلاش‌های فراوان جناب آقای دكتر علی‌اكبر ولایتی برای رسیدن دانشگاه به جایگاه و اهداف بلند خود حمایت و قدردانی كرده و آمادگی خود را از هر گونه فعالیت برای رسیدن دانشگاه آزاد اسلامی به اهداف عالیه خود اعلام می‌دارد.

كانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار