صفحه اصلي
خبرهای دانشگاه
برپایی همایش «انتخاب عاقلانه، زندگی عاشقانه» در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


   معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از برگزاری همایشی با عنوان «انتخاب عاقلانه، زندگی عاشقانه» در این دانشگاه خبر داد.

   علی كریمی با بیان اینكه این همایش به مناسبت فرارسیدن روز روانشناس و هفته جوان برگزار شد گفت: نسل جوان، نیروی سازنده جامعه است و سازندگی، پیشرفت و تعالی جامعه به تلاش و همت این قشر بستگی دارد.

   وی با اذعان به این نكته كه دانشجویان، به‌عنوان نسل جوان جامعه، با مسائل متعددی روبرو هستند كه یكی از آن‌ها ازدواج است گفت: از منظر روانشناسی، جوانان در دوره جوانی، سه واقعه مهم یعنی تحصیل، ازدواج و اشتغال را پشت سر هم تجربه می‌كنند و برای موفقیت در هر دوره بایستی آمادگی لازم را داشته باشند.

   معاون دانشجویی و فرهنگی واحد سبزوار با تأكید بر این نكته كه عدم داشتن ملاك و معیار مناسب برای ازدواج از مهم‌ترین دلایل عدم موفقیت جوانان در ازدواج است گفت: در دنیای امروز، روابط پیچیده‌تر و مسائل و مشكلات جامعه بیشتر و در نتیجه، اهمیت مشاوره با متخصصان مربوطه، قبل از ازدواج نیز دوچندان شده است.

   كریمی با بیان اینكه در سال‌های اخیر، میزان مراجعه دانشجویان به مركز مشاوره و خدمات روانشناختی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار بیشتر شده است گفت: تغییر و تحولات جامعه در دهه‌های اخیر، آسیب‌ها و مشكلات اجتماعی، پیچیدگی‌های زندگی‌های امروزی و تخصصی شدن بسیاری از امور در این امر نقش بسزایی داشته است.

   وی با برشمردن اهمیت تأسیس انجمن علمی روانشناسی در دانشگاه‌ها گفت: انجمن علمی روانشناسی دانشگا هآزاد اسلامی سبزوار در سال 96 به صورت رسمی، فعالیت خود را آغاز كرده است و در حال حاضر با 7 عضو اصلی و علی‌البدل و جذب عضو سالانه حدود 100 نفر، تأثیر بسزایی در آگاهی‌بخشی به نسل جوان جامعه ایفا كرده است.

   همایش «انتخاب عاقلانه، زندگی عاشقانه» با حضور جمع كثیری از دانشجویان علاقمند، كاركنان و اعضای هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در سالن همایش‌های دانشكده علوم انسانی این دانشگاه برگزار و با تجلیل از استادان گروه روانشناسی، دانشجویان ممتاز و فعالان انجمن علمی روانشناسی واحد سبزوار به كار خود پایان داد. /ه.د


منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار