صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
پیام دكتر میرزاده به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت بزرگداشت شانزدهم آذر ، روز دانشجو پیامی صادر كرد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در متن پیام دكتر میرزاده آمده است:
سالگرد حماسه 16 آذر، یاد و خاطره دانشجویان دانشگاه تهران كه با خون خود نهال مبارزه مردم ایران در راه استبداد ستیزی و استقلال خواهی را آبیاری كردند، گرامی باد.
به واقع 16 آذر سال ١٣٣٢ نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران محسوب می شود؛ شهادت دانشجویان در صحن دانشگاه آغازگر خروش ملتی بود كه خواهان تعیین سرنوشت خود بودند و فداكاری این دانشجویان آگاه پس از دو دهه تلاش و ممارست با رهبری امام راحل به ثمر رسید و نظام استبدادی و شاهنشاهی فروریخت.
بی تردید 16 آذر را باید نماد پیوند دانش طلبی و آزادی خواهی دانست چراكه علم برخواسته از ایمان، ظلم و ستم مستبدان را برنمی تابد و امروز استقلال، آزادی و امنیت كشور مرهون فداكاری جوانان تحصیل كرده ای است كه در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و پس از آن راه را بر استعمار و استثمار ملت بستند.
دانشجوی آگاه الگوی تمام نما و چشم بینای یك ملت است كه می بایست نسبت به همه رویدادهای جامعه خود حساس و مسئولیت پذیر باشد، مسلما پررنگ تر شدن نقش جوانان در عرصه تصمیم گیری و تقویت بنیه علمی كشور آینده ایران اسلامی را تضمین خواهد كرد.
روسای تمام واحدها و مراكز دانشگاه آزاداسلامی موظفند در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و بخشنامه مورخ 16/9/93 نسبت به حمایت از همه تشكلهایی كه با رعایت مصوبات مذكور تشكیل شده اند، حمایت و پشتیبانی لازم را معمول دارند تا فضای دانشگاه آزاداسلامی با حضور تشكلهای اسلامی سیاسی و دانشجویی پرنشاط تر و زمینه بیشتری برای بحث های آنها مخصوصا تقویت كرسی های آزاداندیشی فراهم گردد و عنصر دانشجو به عنوان عنصر اصلی در دانشگاه تقویت و تكریم گردد.
اینجانب ضمن گرامیداشت مجدد،یاد وخاطره همه شهدای دانشجو، مخصوصا شهدای اخیر مدافعان حرم كه بر علیه جریانات انحرافی تكفیری به جهاد پرداختند، روز دانشجو را به همه دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریك می گویم و امیدوارم جوانان ما كه به حق گنجینه ارزشمند فردای ایران هستند با نشاط و مسئولیت پذیری در جهت رشد علمی، توسعه متوازن، رفع مشكلات و تقویت زیرساختهای كشور حركت كنند.
حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار