صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
آغاز ثبت‌نام آزمون ورودی دوره دكتری (Ph.D) از اول آذرماه


ثبت‌نام برای شركت در آزمون ورودی دوره دكتری نیمه‌متمركز سال ۹۷ از فردا چهارشنبه اول آذرماه آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم و دانشگاه آزاد اسلامی از چهارشنبه (اول آذر) آغاز می‌شود و داوطلبان تا سه‌شنبه (7 آذر) فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام كنند.

همچنین دفترچه راهنمای ثبت‌نام برای شركت در آزمون ورودی دوره دكتری (Ph.D) نیمه‌متمركز سال ۹۷ همزمان با آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان، فردا (چهارشنبه) منتشر می‌شود.

مهلت ثبت‌نام برای شركت در آزمون ورودی دوره دكتری (Ph.D) نیمه متمركز سال 97 از اول تا هفتم آذرماه است و متقاضیان باید در این مهلت با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و آماده كردن مدارك لازم به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای ثبت‌نام اقدام كنند.

آزمون ورودی دوره دكتری (Ph.D) نیمه متمركز سال 97 برای پذیرش در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی روز جمعه 4 اسفندماه 96 در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود.

داوطلبان می‌توانند در مهلت تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه و برای تكمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام اقدام كنند و هر داوطلب می‌تواند فقط در یك كدرشته فارغ‌التحصیلی شركت كند.

پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی است، بنابراین داوطلبان باید به وسیله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آن‌ها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت 600 هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام برای شركت در آزمون نسبت به خرید سریال ثبت‌نام اقدام كنند.

ضمناً رشته‌های دكتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به شرح ذیل می‌باشد:

1) مهندسی فنّاوری اطّلاعات
2) مهندسی برق- الكترونیك
3) بیوتكنولوژی كشاورزی- گیاهی
4) زراعت
5) الهیات و معارف اسلامی- فلسفه و كلام اسلامی
6) فلسفه
7) علوم و مهندسی صنایع غذایی- فناوری مواد غذایی
8) علوم و مهندسی صنایع غذایی- صنایع غذایی
9) علوم و مهندسی صنایع غذایی- زیست فناوری مواد غذایی
10) علوم و مهندسی صنایع غذایی- شیمی مواد غذایی
11) زبان و ادبیّات فارسی
12) شیمی- شیمی آلی

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار