صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
داوطلبان آزمون ارشد دانشگاه آزاد اسلامی برای انتخاب رشته تعلل نكنند/ دانشگاه آزاد اسلامی درتمامی رشته های دارای مجوز دانشجو می‌پذیرد
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تاكید كرد:


سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه به داوطلبان توصیه می‌كنیم فرصت و شانس انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی را تحت تاثیر فضاهای پیش آمده است از دست ندهند، گفت: موضوعات و اتفاقات اخیر پیرامون رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی ممكن است عده‌ای را نگران كند و موجب مشوش شدن ذهن دانشجویان و خانواده‌ها شود و باعث شود آنها زمان را از دست داده و این شانس را به كسانی كه زودتر انتخاب رشته كرده‌اند بدهند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا، دكتر مجتبی علوی فاضل در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینكه در حال حاضر با تمدید زمان انتخاب رشته تا 27 تیر ماه توصیه می كنیم دانشجویان انتخاب رشته را سریع تر انجام بدهند گفت: این اطمینان صد در صد را به همه داوطلبین می دهیم كه تمام رشته هایی را كه در آن ها دانشجو پذیرش می كنیم دارای مجوز قانونی است.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تاكید كرد: دانشگاه آزاد خود را در برابر مردم متعهد می داند چراكه این دانشگاه، نعمتی است كه انقلاب اسلامی در اختیار مردم قرار داده تا فرزندانشان نه تنها در داخل كشور بلكه در شهر محل سكونت خود تحصیل كنند و ما هیچ گاه این نعمت بزرگ را مورد خدشه قرار نمی‌دهیم و به آن آسیب نمی‌زنیم.

وی تصریح كرد: موضوعاتی كه این روزها در مورد رشته‌ها پیش آمده است موضوعاتی است كه باید كارشناسی شود و در این زمینه جلسات با تفاهم كامل میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد در حال پیگیری است و بخش زیادی از مشكلات حل شده است و داوطلبین خود را گرفتار موضوعات پیش آمده نكنند و انتخاب رشته را سریع تر انجام دهند تا فرصت را از دست ندهند.

علوی فاضل با تاكید بر اینكه دانشگاه آزاد اسلامی در هیچ رشته بدون مجوزی دانشجو پذیرش نمی‌كند بیان كرد: در حال حاضر كه انتخاب رشته انجام می‌شود تمام رشته‌های دانشگاه قانونی و دارای مجوز قانونی هستند و ارزیابی‌های آموزش عالی در این زمینه، نوعی ارزیابی‌ مستمر است و در یك مقطع زمانی به پایان نمیرسد ؛ همچنان كه ما خودمان نیز در سال گذشته تعدادی از رشته محل‌ها را مورد بررسی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم كه بهتر است برای حفظ كیفیت در برخی ورودی‌ها . رشته‌ها دانشجو پذیرش نشود بنابراین ارزیابی‌ها مداوم و در طول زمان قابل انجام است.

وی افزود: در حال حاضر اگر داوطلبان انتخاب رشته نكنند فرصت را از دست می‌دهند؛ بنابراین به داوطلبان توصیه می كنیم به آموزش عالی كشور اعتماد كنند چون ما به عنوان بزرگترین بخش آموزش عالی هیچ وقت اعتبار و حیثیت علمی خود را مخدوش نخواهیم كرد. اكنون نیز هیچ دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد كه در رشته‌ای فاقد مجوز تحصیل كند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه بحث ظرفیت‌ها در سال‌های قبل نیز مطرح بوده است گفت: موضوعات را زمان و كار كارشناسی حل می‌كند و در حال حاضر كه زمان انتخاب رشته است افراد نباید دچار تعلل شوند.زیرا این تعلل به نفع رقبا است و شانس تحصیل را از این افراد می‌گیرد بنابراین این اطمینان را به داوطلبان می‌دهیم كه هیچ مشكلی از نظر مجوز رشته‌ها نداریم و دانشگاه خود را در برابر سرنوشت دانشجویان متعهد می‌داند.

علوی فاضل با تاكید بر اینكه زمان بررسی‌ها به اتمام نرسیده است افزود: تعداد زیادی رشته داریم كه فرصت كافی برای ارزیابی مستمر آن ها به وسیله وزارت علوم فراهم نشده است .

وی ادامه داد: حجم دانشگاه آزاد اسلامی معادل دانشگاه متمركز كوچك نیست و این دانشگاه با یك میلیون و 500 هزار دانشجو دارد و 37 درصد بار آموزش عالی را بر دوش دارد و در 400 نقطه كشور پراكنده است، بنابراین طبیعی است كه ارزیابی مجموعه‌ای با این عظمت و گستردگی با چند جلسه انجام نمی‌شود.

علوی فاضل تاكید كرد: ارزیابی تعداد زیادی از رشته ها انجام شده و همچنین بسیاری از رشته‌های آماده را داریم كه ارزیابی آن‌ها خیلی زمان می‌برد و وقتی یك موسسه آموزش عالی در این ابعاد را ارزیابی می كنیم مسلما زمان زیادی می‌طلبد، اما این كه قبل از انتخاب رشته آزمون ارشد كار بررسی همه رشته‌ها به پایان برسد امری بعید است و این اظهار نظرها و جلسات نباید تاثیری در انتخاب رشته داوطلبین داشته باشد تا شانس خود را از دست ندهند.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان كرد: در حال حاضر اتفاق ویژه‌ای قرار نیست بیفتد. كار وزارت علوم یك كار روتین ارزیابی آموزش عالی است كه در حال انجام است اما من به عنوان یك معلم به داوطلبان ارشد توصیه می كنم فرصت سوزی نكنند و ثبت نام كنند. ما نیز اطمینان می‌دهیم تمام رشته‌هایی كه دانشجو پذیرش می‌كنند قطعا مجوز قانونی دارند و مشكلی از این جهت وجود ندارد.


منبع: وب‌گاه سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی