صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت ارزشمند رشد و توسعه آموزش را دارد
دكتر ولایتی:


رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه، یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر كرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر علی اكبر ولایتی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشت خود آورده است:

دانشگاه آزاد اسلامی كه به بركت جمهوری اسلامی ایران و پشتوانه مردم شریف و بزرگ تاسیس و در طول سی و شش سال، توسعه و پیشرفت داشته و به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل گردید، توانست ظرفیت ها و توانمندی های ارزشمندی را در خدمت به رشد تحصیلات دانشگاهی و توانمندی های علمی و پژوهشی كشور ایجاد نماید.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: لازم می دانم به رئیس، معاونان، مدیران، كارشناسان، همكاران، اعضای هیات علمی، دانشجویان و مرتبطین با این مجموعه عظیم، سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را تبریك عرض نموده، از همت و تلاش آنان تقدیر و برای همه این عزیزان در مسیر پیش رو توفیق و سربلندی آرزو نمایم.

وی در بخش دیگری از این مطلب افزود: امروز در سالگرد این مهم باید تاكید كرد كه در دوره جدید مدیریتی تلاش برای ارتقاء سطح كیفی برنامه ها همواره و به صورت جدی پیگیری و دنبال گردیده و اطمینان دارم با حضور رئیس، معاونان و مدیران عالی در این مقطع كه صاحب نظر و دارای سوابق و تجربیات ارزشمند و كم نظیری در حوزه های علمی، دانشگاهی و اجرایی هستند دستیابی به اهداف تعیین شده به ویژه ارتقای نقش و جایگاه این مجموعه در تحصیلات تكمیلی بیش از پیش محقق خواهد شد.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ایجاد تحول در دانشگاه آزاد اسلامی برای ارتقای كیفیت تعلیم و آموزش از اهم برنامه ها و اقداماتی است كه همواره به ان توجه گردیده و تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی باید به سمتی پیش رود كه حضور در این مجموعه مورد رقابت قرار گیرد چرا كه دانشگاه آزاد با امكانات در اختیار ظرفیت گام های بلندی را داشته و خواهد داشت.

دكتر ولایتی در جایی دیگر از این یادداشت نوشت: ایجاد عدالت در واحدهای دانشگاهی، محرومیت زدایی، شفاف سازی مالی، جذب، به كار گیری و بورسیه نخبگان، توجه به مناطق محروم، ساماندهی و استفاده مطلوب و كارآمد از اعضای نخبه و هیات علمی و... از جمله تاكیداتی است كه محور فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد و می بایست به طور جدی دنبال گردد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاكید كرد: جوان گرایی و استفاده از این ظرفیت در حوزه مدیریتی و علمی دانشگاه نیز از اهم برنامه ها بوده و خوشبختانه در این زمینه گام های مهم و ارزشمندی برداشته شده ضمن آنكه توجه به سطوح مختلف آموزشی از ابتدایی، متوسطه و عالی برای دانشگاهی كه حدود دو میلیون دانشجو، دانش آموز و نخبه را در اختیار دارد نیز از برنامه های راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

دكتر ولایتی در پایان افزود: حضور در این مجموعه و خدمت به دانشجویان عزیز كه جامعه بزرگی از كشور را به خود اختصاص داده اند، فرصت مغتنمی است تا در جهت دستیابی به اهداف كیفی، توسعه ای و پیشرفت مجموعه گام برداشته و امیدواریم با همراهی همه همكاران در بخش های مختلف، شاهد تحقق این مهم باشیم.

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی