صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
وزیر علوم: وضعیت دانشگاه آزاد به لحاظ كیفیت و سطح علمی مطلوب است


منصور غلامی گفت: وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ كیفیت و سطح علمی مطلوب و خوب است.
منصور غلامی وزیر علوم و تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به سی‌وششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اظهار كرد: دانشگاه آزاد و عملكردهای آن را باید از دو رویكرد مورد توجه و بررسی قرار داد، ابتدا اینكه به عنوان نخستین دانشگاه غیر دولتی بعد از انقلاب، از درجه اهمیتی بالایی برخوردار است و دیگر مدل ارزیابی آن است.

وی اظهار كرد: این دانشگاه با رویكرد عمومی كردن تحصیلات در سطح كشور شكل گرفت كه حركتی بسیار خوب در زمان خودش بود.

وزیر علوم با بیان اینكه شرایط امروز این دانشگاه مطلوب است تصریح كرد: وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی به همراه واحدهای مستقر خود در تهران و شهرهای دیگر با هماهنگی‌هایی كه با وزارت علوم پیدا كردند، به سمتی حركت می‌كنند كه شرایط مطلوب‌تر و بهتری پیدا می‌كنند.

وی با اشاره به وجود برخی نقدها در خصوص عملكرد این دانشگاه گفت: پیش از این نقدها بیشتر بر روی كیفیت و توسعه تحصیلات تكمیلی بوده كه با شرایطی كه از لحاظ علمی استاندارد نبوده است ارزیابی می‌شدند؛ اما خوشبختانه در حال حاضر با وزارت علوم هماهنگی‌ پیدا كرده است و امیدواریم به عنوان یكی از مجموعه‌های علمی خصوصی بتواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

وزیر علوم در پایان خاطرنشان كرد: باید گفت در مجموع فارغ از نقدهایی كه به برخی واحدهای دانشگاه آزاد و برخی مجموعه های آن می‌شود اما دانشگاه آزاد از لحاظ كیفیت و سطح علمی مطلوب و خوب است.

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی