صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
نتایج اولیه كنكور دكتری دانشگاه آزاد اسلامی ۲۷ فروردین اعلام می شود


مشاور عالی سازمان سنجش گفت: كارنامه و نتایج اولیه كنكور دكتری سال ۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی دوشنبه ۲۷ فروردین منتشر می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر، دكتر حسین توكلی خاطرنشان كرد: آزمون دكتری نیمه متمركز سال ۹۷ جمعه چهارم اسفند ۹۶ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۶ كدرشته امتحانی در ۵۵ شهرستان و ۱۱۷ حوزه امتحانی برگزار شد.

توكلی گفت: نتایج اولیه آزمون به صورت كارنامه تنظیم شده و كارنامه كلیه داوطلبان شركت كننده در ۲۷ فروردین ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته شده باشند می توانند پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته نسبت به انتخاب كدرشته محل های انتخابی خود را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته اقدام كنند. زمان و نحوه انتخاب رشته و دفترچه انتخاب رشته همزمان با كارنامه كنكور دكتری اعلام می شود.

وی افزود: بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی كه از طریق سایت مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد، داوطلبانی كه علاقمند به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی باشند، می توانند با مراجعه به سایت این دانشگاه و برابر مقررات نسبت به انتخاب رشته محل های مشخص شده اقدام كنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: پس از اجرای مرحله اول آزمون (آزمون متمركز) توسط سازمان سنجش و تخصیص امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری به داوطلبان، مصاحبه علمی و .... توسط دانشگاه ها و موسسات عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد. پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه ها بر اساس نتیجه سنجش آزمون عمومی و نتیجه مصاحبه دانشگاه ها، بررسی مدارك و یا هر روش دیگر مطابق آیین نامه بر اساس اولویت كدرشته محل های انتخابی و ظرفیت اعلام شده و سهمیه مربوطه صورت می گیرد.

توكلی تاكید كرد: نتایج نهایی آزمون دكتری سال ۹۷ در دهه اول شهریورماه ۹۷ مشخص می شود. 

ضمنا رشته های تحصیلی مقطع دكترای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار به شرح ذیل می باشد:

1) مهندسی فنّاوری اطّلاعات
2) مهندسی برق- الكترونیك
3) بیوتكنولوژی كشاورزی
4) اگروتكنولوژی- فیزیولوژی گیاهان زراعی
5) الهیات و معارف اسلامی- فلسفه و كلام اسلامی
6) فلسفه
7) علوم و مهندسی صنایع غذایی- فناوری مواد غذایی
8) علوم و مهندسی صنایع غذایی- صنایع غذایی
9) علوم و مهندسی صنایع غذایی- زیست فناوری مواد غذایی
10) علوم و مهندسی صنایع غذایی- شیمی مواد غذایی
11) زبان و ادبیّات فارسی
12) شیمی- شیمی آلی

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار