صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
جزئیات برگزاری آزمون EPT و جامع برای دانشجویان دكتری دانشگاه آزاد اسلامی


معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات برگزاری آزمون EPT و جامع برای دانشجویان دكتری دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح كرد.
دكتر علیرضا رهایی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینكه اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه در سال 97، سه‌شنبه این هفته 21 فروردین ماه برگزار خواهد شد، گفت: چهار موضوع مهم در دستوركار این جلسه خواهد بود.

وی با اشاره به اولین دستورجلسه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بررسی و تصمیم‌گیری درباره درخواست تعدادی از دانشجویان مبنی بر گذراندن واحدهای درسی در رشته‌ای غیر از رشته تحصیلی خود (میان‌رشته‌ای) از موارد قابل بررسی در این جلسه خواهد بود.

دكتر رهایی با بیان اینكه دستورجلسه مهم دیگر ، اتخاذ تصمیمی درباره جایگزینی آزمون EPT است، خاطرنشان كرد: این آزمون در حال حاضر برای دانشجویان دكتری به صورت ماهیانه در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود كه در این خصوص طرحی آماده شده و راه‌حل جایگزینی برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این طرح، كلاس های فشرده طی چهار ماه در چهار بخش تشكیل خواهد شد و در پایان هر بخش از دانشجویان امتحانی اخذ می شود كه جمع این امتحانات شامل 4 نمره می شود كه میانگین نمرات چهار بخش، ملاك عمل قرار داده شده و نمره اصلی آزمون را تشكیل می دهد و جایگزین نمره EPT خواهد شد. با طرح و تصویب این موضوع در جلسه روز سه‌شنبه ،از اول اردیبهشت سال جاری كلاس ها برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص سایر دستورات جلسه شورای برنامه‌ریزی گفت: امتحان جامع دانشجویان دكتری طی سالیان گذشته در اردیبهشت‌ماه و آذرماه برگزار می شد كه پس از بررسی های لازم در سال 97، به دلیل همزمانی برگزاری آزمون جامع با ماه مبارك رمضان، مقرر خواهد شد این آزمون به تیرماه موكول شود و همچنین بحث نهایی در خصوص تحصیل همزمان استعدادهای درخشان در دو رشته مطرح و ان شالله به تصویب خواهد رسید.

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی