صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه تحصیلات تكمیلی، توسعه رشته‌های بین رشته‌ای است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سیاست این دانشگاه در حوزه تحصیلات تكمیلی، توسعه رشته‌های بین رشته‌ای متناسب با نیازهای مناطق مختلف جغرافیایی كشور است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در چهاردهمین نشست هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، گفت: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه تحصیلات تكمیلی، توسعه رشته‌های بین رشته‌ای متناسب با نیازهای مناطق مختلف جغرافیایی كشور است.

دكتر فرهاد رهبر كه در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اصفهان سخن می‌گفت افزود: در مقاطع كاردانی و كارشناسی نیز سیاست دانشگاه آزاد اسلامی گسترش دوره‌های آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای كشور است كه این موضوع در قطب‌بندی‌های واحدهای دانشگاهی هر استان متناسب با نیازهای صنایع و خدمات مرتبط با ناحیه مربوطه گسترش داده خواهد شد.

وی آمایش رشته‌های تحصیلی در سطح استان‌ها را امری اجتناب ناپذیر دانست و خاطرنشان كرد: آمایش رشته‌های تحصیلی در واحدهای دانشگاهی سراسر كشور براساس نیازهای جامعه، امری ضروری و جدی بوده، اما در این فرآیند مهم، وضعیت دانشجویان شاغل به تحصیل، اعضای هیأت علمی، امكانات و تجهیزات هر یك از واحدهای دانشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مبنای قطب‌بندی علمی واحدهای دانشگاهی با در نظر گرفتن امكانات، تجهیزات، دستاوردها و توانمندی‌های پژوهشی موجود در هر قطب و گروه‌های مختلف علمی معنا می‌یابد، چرا كه با قطب‌بندی واحدهای دانشگاهی و هم‌‎افزایی، به دنبال آن هستیم تا با كاربردی كردن پژوهش‌های دانشگاهی، پژوهش در خدمت رفع نیازهای ملی و منطقه‌ای قرار گیرد.

وی با بیان اینكه در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 10 هزار آزمایشگاه و كارگاه مجهز و همچنین اعضای هیأت علمی مجرب وجود دارد، افزود: بیش از 10 درصد این آزمایشگاه‌ها، قابلیت تبدیل شدن به آزمایشگاه معتمد سازمان ملی استاندارد و ارائه خدمات در سطح ملی را دارد.

در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اصفهان
منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار