صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
پیام ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید


   دكتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه شروع سال تحصیلی 97-96 با صدور پیامی، ابراز امیدواری كرد شروع دوباره سال تحصیلی جدید همراه با تحقق امیدها و آرزوهای بزرگ برای جامعه علمی كشور به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی باشد.
:به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی متن پیام دكتر فرهاد رهبر بدین شرح است

بسمه تعالی

حضرت محمد (ص) : پرسش نیمی از دانش است.

آغاز سال تحصیلی جدید را به همه استادان گرانقدر و متعهد، دانشجویان عزیز و كاركنان محترم خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریك و تهنیت می گویم.

تلاقی بهار علم و دانش با هفته دفاع مقدس، بوی ماه مهر را با حماسه و جهاد عجین كرده و این طلیعه گرانقدر نشان از شكوه و بالندگی ایران اسلامی دارد؛ بی شك دانش و معرفت راستین روشنگر چراغ عزت و افتخار این كشور و تداوم بخش آرمان های شهیدان و غیورمردان این سرزمین است.

در هزاره سوم موتور محرك توسعه و پیشرفت هر كشوری از رهگذر دانشگاهها و مجامع علمی آن می گذرد، از تولیدات در حوزه فناوری، تكنولوژی و اقتصاد گرفته تا تولیدات فرهنگی و اجتماعی خاستگاه همگی آنها مجامع علمی و دانشگاهی است.

دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از سه دهه فعالیت علمی، نقش مهمی در ارتقای علمی كشور داشته و هم اكنون با تدوین برنامه ریزی جامع تر، آینده نگری و نیازسنجی دقیق تر برای سربلندی و رفع معضلات كشور با تكیه بر استعداد های استادان و دانشجویان عزمی محكم تر از همیشه دارد.

پرواضح است كه دانشگاهیان باید مرزهای جهانی دانش را طی كنند و الگویی روشن از فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی را به نمایش بگذارند و رونق حكمت و فلسفه اسلامی را در سایه كرسی های آزاد اندیشی و به دور از سیاست زدگی طنین انداز نمایند.

از اعضای این خانواده بزرگ به ویژه استادان، پژوهشگران، محققان و دانشجویان گرانقدر می خواهم كه با جرأت علمی متكی بر پژوهش و عزم راسخ در جهت توسعه علمی و كارآمد كشور، تولیدات دانش بنیان و رفع مطالبات جامعه در حوزه های مختلف مبادرت ورزند.

امیدوارم در سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" محور فعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش در جهت تحقق این امر معطوف گردد، به طوری كه برنامه ریزی و هدف گذاری منتهی به اثربخشی هرچه بیشتر گردد و شروع دوباره سال تحصیلی همراه با تحقق امیدها و آرزوهای بزرگ برای جامعه علمی كشور علی الخصوص دانشگاه آزاد اسلامی و نویدبخش رسیدن به قله های رفیع علم و دانش در عرصه های ملی و بین المللی باشد.

فرهاد رهبر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار