صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
پیام رئيس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت هفته بسیج


   دكتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه سالروز صدور فرمان تشكیل بسیج مستضعفین توسط امام راحل (ره) پیامی صادر كرد. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر میرزاده در متن این پیام آورده است: 

بسمه تعالی
   سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر تشكیل بسیج مستضعفین در 5 آذرماه 1358 و فداكاری های این نیروی مردمی در هشت سال دفاع مقدس، گرامی باد. 

در روزهای سخت پس از انقلاب اسلامی امام راحل به پشتوانه مردم انقلابی و خداجوی ایران اسلامی زمینه اتحاد و حركتی هدفمند را فراهم آوردند تا جوانه های انقلاب به ثمر برسد و نقشه شوم بدخواهان این ملت بی نتیجه ماند؛ بسیج را باید برخاسته از بطن انقلابی دانست كه حق باوری، آزادی و اعتلای ایران اسلامی را معنا می دهد و رمز موفقیت بسیج نیز تلاش خالصانه در راه دفاع و توسعه گفتمان انقلاب اسلامی است. 

   در دوران دفاع مقدس رشادتها و فداكاری های نیروهای بسیج مردمی در كنار سایر مدافعان این آب و خاك و تحت هدایت امام امت موجب شد كه امروز ایران اسلامی از امنیت و ثباتی كم نظیر بهره گیرد. 

   امام (ره) به همگان آموختند كه رمز ماندگاری همراهی با مردم است و اساس تشكیل بسیج مستضعفین نیز همین بوده و هست كه آرمانهای راستین انقلاب اسلامی در مسیر اتحاد، همراهی مردم و اعتلای كشور تحقق پیدا می كند. 

   باعث افتخار است كه بسیج مستضعفین امروز متناسب با شرایط روز و ماهیت اتفاقات و رویدادهای پیش رو و تحت هدایت مقام معظم رهبری در حوزه های علمی و پژوهشی پشتوانه مطلوب و ارزنده ای را برای جوانان مشتاق فراهم كرده است كه در این مسیر تعامل با جامعه دانشگاهی بی تردید بستر مساعدی را برای استفاده از ظرفیتها و امكانات هر دو نهاد به وجود خواهد آورد. 

   اینجانب از طرف خانواده بزرگ دانشگاه آزاداسلامی كه همچون بسیج سرافراز با درایت حضرت امام خمینی (ره) و پیشنهاد رئیس محترم هیات موسس و هیات امنای دانشگاه شكل گرفت، سالروز تاسیس بسیج مستضعفین به عنوان سازمانی بالنده و پویا را به همه بسیجیان تبریك می گویم و از خداوند منان توفیق بیشتر همه بسیجیان كه در راه تحقق آرمانها و مطالبات ملت شریف ایران قدم بر می دارند آرزومندم. 

حمید میرزاده
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار