صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
انتخاب رشته دوره‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا ششم شهریور تمدید شد


مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام كرد: مهلت انتخاب رشته دوره‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا ششم شهریور تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری آنا، دكتر امیررضا شاهانی با اعلام این خبر گفت: انتخاب رشته دوره‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از 23 مرداد آغاز شد و تا 30 مرداد ادامه دارد، اما به یك‌ باره تراكم ثبت انتخاب‌ها از شب گذشته تا صبح امروز افزایش چشم‌گیر داشته، به همین دلیل مهلت انتخاب رشته را تا ششم شهریور تمدید كردیم.

وی افزود: تاكنون 200 هزار نفر دوره‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب كرده‌اند.

رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان كرد: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۰۰ كدرشته‌محل را انتخاب كنند. انتخاب داوطلبان در این دوره بر مبنای رتبه كنكور سراسری سال ۹۷ است. در این دوره برای مقاطع كاردانی، كارشناسی و دكتری حرفه‌ای پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: حدود ۹۶ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی است و تنها چهار درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه بر اساس آزمون است.

انتخاب رشته بدون‌ آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان شهریور ادامه دارد

دكتر شاهانی ادامه داد: انتخاب رشته بدون‌آزمون دانشگاه آزاد نیز تا پایان شهریور ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه مركز آزمون، انتخاب‌های خود را به ترتیب اولویت ثبت كنند.

وی گفت: همچنین از هفته آینده داوطلبان كنكور سراسری می‌توانند در همه گروه‌های آزمایشی دوره‌های بدون آزمون انتخاب رشته كنند.

رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی افزود: داوطلبان می‌توانند علاوه بر گروه آزمایشی اصلی، چنانچه در زمان ثبت‌نام گزینه علاقه‌مندی به گروه هنر و زبان‌های خارجه را انتخاب كرده‌اند و در آزمون آن نیز شركت كرده‌اند، از فرصت انتخاب رشته دو یا سه گروه آزمایشی بهره‌مند شوند.

وی افزود: داوطلبانی كه رشته‌محل موردنظر خود را در دفترچه رشته‌های با آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی پیدا نمی‌كنند، توجه داشته باشند پذیرش بخش اعظم رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی است كه درصورت تمایل با مراجعه به سامانه مركز آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام كنند.

شاهانی بیان كرد: داوطلبان باید ابتدا از وجود رشته‌محل موردعلاقه خود در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اطمینان حاصل كرده، سپس اقدام به پرداخت هزینه دوره مربوطه كنند. این افراد می‌توانند با كد ملی به‌عنوان نام كاربری و كد شناسه انتخاب رشته (كد هفت‌رقمی) كه در انتهای كارنامه سازمان سنجش درج شده است به‌عنوان رمز عبور، وارد سامانه شوند.

امكان انتخاب رشته در همه گروه‌های آزمایشی از پایان هفته

رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همچنین در دوره‌های بدون آزمون 41 هزار نفر ثبت‌نام كرده‌اند و از فردا امكان انتخاب رشته در همه گروه‌های آزمایشی برای داوطلبان فراهم می‌شود.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی