صفحه اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
احداث 30 پارك علم و فناوری در استانهای دانشگاه آزاد اسلامی/ اجرای طرح تعاون اعضای هیأت علمی در استانها


   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از احداث 30 پارك علم و فناوری در 30 استان دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان برنامه چهار ساله خبر داد. 

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر فرهاد رهبر در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل كه با حضور دكتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، برگزار شد، با اشاره به اجرایی شدن طرح تعاون هیأت علمی در استانها، گفت: این طرح بدان معناست كه اعضای هیأت علمی در سطح استان می توانند ساعات موظفی خود را پر كنند، به عبارت دیگر این طرح كمك می كند از توان اعضای هیأت علمی در واحدها و مراكز دانشگاهی استان استفاده شود.

   وی افزود: براساس طرح تعاون هیأت علمی در استانها، اعضای هیأت علمی صرفاً متعلق به یك واحد دانشگاهی نیستند. بلكه در سطح استان می توانند به ارائه خدمت بپردازند. همچنین در صورتی مجاز به استفاده از استادان حق التدریس هستید كه ساعات موظفی اعضای هیأت علمی كامل شده باشد.

   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اگر عضو هیأت علمی دارید كه دارای شرایط آموزشی، پژوهشی و فرهنگی لازم برای ارتقاء مرتبه علمی است، به كمیسیون های مربوطه معرفی كنید.

   دكتر رهبر به استقلال مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح كرد: استقلال مركز آزمون، مصوبه مجلس شورای اسلامی است كه در حال پیگیری است و در همین رابطه طرحی آماده شده كه در اولین فرصت ارائه می شود.

   وی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و دانش بنیان واحد اردبیل، گفت: محصولات خوبی در این نمایشگاه ارائه شده بود كه حكایت از آن دارد كه دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل دارای توانمندیهای ویژه ای است.

   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: براساس سیاستهای كلی مقام معظم رهبری سهم بودجه پژوهشی از تولید ناخالص داخلی باید بالای 4 درصد باشد، در حالی كه امروز در كشور این بودجه زیر نیم درصد است.

   دكتر رهبر با بیان اینكه در دنیا، متون آموزشی از پژوهش استخراج می شود، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی زمانی بار زمین مانده آموزش در كشور را برداشت و الان باید علاوه بر آموزش بیشتر تلاش خود را بر روی پژوهش و تحقیق متمركز كند.

   دكتر رهبر ادامه داد: هم اكنون در دانشگاه آزاد اسلامی دو پارك علم و فن آوری داریم كه قرار است در 10 استان به صورت پایلوت 10 پارك علم و فناوری ایجاد كنیم و تا پایان برنامه چهار ساله، 30 پارك علم و فن آوری در 30 استان خواهیم داشت.

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی