صفحه اصلي
گفتار
اسرار زندگی موفق
اسرار زندگی موفق: زندگی كردن می‌‌تواند راحت باشد....

اجازه ندهید همه به شما بگویند، "زندگی خیلی سخت است!" اجازه ندهید كسی به شما بگوید، "برای اینكه به زندگی دست پیدا كنی كه با ارزش باشد باید خیلی رنج و سختی بكشی!" مطمئناً این یك راه موفقیت است اما راه‌ های دیگری هم وجود دارد.

 

بیشتر مردم فكر می‌كنند كه تنها راه موفقیت سخت تلاش كردن است. بیشتر مردم به شما می‌گویند كه هیچ چیز ارزشمندی آسان به دست نمی ‌آید. اما بیشتر مردم اشتباه می‌كنند!

 

شاید به نظرتان كمی غیر واقعی بیاید اما تا این مقاله را كامل نخوانده ‌اید قضاوت نكنید!

 

شاید این مثال كمكتان كند...

 

تا حالا در مسابقه ماراتن شركت كرده‌اید؟ من شركت كرده‌ام... واقعاً كار سختی بود! اما به این خاطر سخت بود كه من آن را سخت می‌دیدم. سخت بود چون من به خودم گفته بودم سخت است. من خودم را قانع كرده بودم كه قرار است یك مسابقه سخت داشته باشم و حق با من بود! واقعاً مسابقه سختی بود!

 

ببینید، هیچ شكی نیست كه دویدن در مسابقه ماراتن خیلی تلاش و زحمت می‌خواهد. هیچ شكی نیست كه مقدار زیادی عرق می‌كنید و ممكن است بدنتان هم چند روز درد بگیرد. اما نكته اینجاست كه اگر ماراتن را یكجور دیگر ببینید، یك دیدگاه تازه پیدا می‌كنید.

 

به جای اینكه از هر گام بترسید، هر قدم را یك قدم به نقطه پایان نزدیك‌تر ببینید. به ‌جای اینكه آن را یك نبرد سخت ببینید، آن را یك چالش ببینید...چالشی كه قرار است از پس آن برایید...چالشی كه قرار است از آن پیروز بیرون بیایید.

 

با متفاوت نگاه كردن به مسائل، همه چیز را چالشی می‌بینید كه غلبه بر آن بسیار لذت‌ بخش است نه یك نبرد جانكاه كه حتی از فكر كردن به آن هم می‌ترسید.

 

سرّ واقعی این است كه روی آنچه كه می‌خواهید به دست آورید تمركز كنید... بعد كاری كنید كه شما را یك قدم به هدفتان نزدیك‌تر می‌كند و بعد به آن راه اطمینان كنید. به قدرت‌های كیهانی كه اطرافتان را گرفته‌اند و شما را به سمت موفقیت هدایت می‌كنند، اطمینان كنید.

 

گهگاه تصمیم می‌گیریم كه چه می‌خواهیم، برای خودمان هدف تعیین می‌كنیم، در جهت رسیدن به آن حركت می‌كنیم اما به اینكه قرار است موفق شویم باور و اطمینان نداریم. ما به راهی كه پیش گرفته‌ایم اطمینان نداریم. چون فكر می‌كنیم كه شكست می‌خوریم. به‌ خاطر همین هم شكست می‌خوریم!

 

در واقعیت، شما خیلی به موفقیت نزدیك هستید. تنها كاری كه باید بكنید این است كه باور داشته باشید! باور داشته باشید كه قرار است موفق شوید.

 

با اطمینان كردن به راهی كه پیش گرفته ‌اید و باور به موفق‌ شدنتان، رسیدن به هدف‌هایتان ساده‌ تر به نظر خواهد رسید.

 

مطمئنم این خیلی راحت ‌تر از تلاش سخت به نظر می‌رسد، اینطور نیست؟

 

 

منبع:سایت مردمان