صفحه اصلي
خبرهای دانشگاه
تبیین عملكرد مركز رشد دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار
توسط هیئت منتخب شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری استان صورت گرفت:


   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از بازدید هیئت منتخب شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی از این دانشگاه خبر داد.

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل گفت: در این بازدید، دكتر اسماعیل خیرخواه؛ رئيس شورای پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی باتفاق هیأت همراه، با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از مركز رشد، آزمایشگاه‌ها و تجهیزات علمی این دانشگاه بازدید كردند.

   وی با بیان اینكه مركز رشد فناوری‌های نوین بهداشت و ایمنی در صنایع غذایی و كشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در سال 1396 موفق به اخذ مجوز تأسیس شد گفت: این مركز به منظور بسترسازی جهت تجاری‌كردن دستاوردهای تحقیقاتی، ایجاد زمینه كارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان، كمك به رونق اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری، ایجاد فضای لازم برای گسترش و رشد واحدهای كوچك و متوسط دانش‌مدار و فناور و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب به‌منظور جذب كارآفرینان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در زمینه توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه به بازار راه‌اندازی شده است.

   وی با برشمردن 5 شركت‌ اقماری مستقر در مركز رشد فناوری‌های نوین بهداشت و ایمنی در صنایع غذایی و كشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار گفت: اكسیر سلامت خاورمیانه (تولیدكننده‌ نان رژیمی)، واحد Eysis (تولیدكننده‌ مودم امنیتی)، آریامن پویاگستر ایرانیان (سامانه‌ی امتحانات هوشمند مدارس و مراكز آموزشی)، آزما گسترش كارافن تهران (طراحی و تولید ست‌های آزمایشگاهی در زمینه برق، الكترونیك، قدرت، مخاربات، كنترل، رباتیك، ابزار دقیق، مكاترونیك و طراحی شبیه‌سازی پروسه‌های صنعتی در كارخانجات جهت آموزش و كنترل) و وُرنا اكسیر بیهق (تولیدكننده‌ محصولات آرایشی، بهداشتی طبیعی و گیاهی) از جمله شركت‌های مستقر در مركز رشد واحدهای فناور واحد سبزوار هستند. 

   رئیس واحد سبزوار خاطرنشان ساخت: در این بازدید، هیئت اعزامی شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی با حضور در شركت‌های اقماری مركز رشد واحد سبزوار، در جریان چگونگی فعالیت این شركت‌ها، پیشنهادات و راهكارهای بهبود زیرساخت‌ها، جذب سرمایه‌ و مشكلات پیش روی آن‌ها قرار گرفتند. /ه.د


 

 

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار