صفحه اصلي
خبرهای دانشگاه
امروز نیازمند توجه جدی به رشد اخلاقی جامعه در كنار رشد علمی آن هستیم
مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد خراسان رضوی:


   مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی با حضور در واحد سبزوار ضمن بازدید از فضاهای آموزشی، فرهنگی و مذهبی، در نشست صمیمی هیأت‌رئیسه، مسئولان اجرایی و فعالان حوزه‌های فرهنگی واحد سبزوار شركت كرد.

   حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌نسب كه باتفاق معاون فرهنگی و دانشجویی استان، مسئول ستاد اقامه‌ی نماز در استان و دبیر تشكل‌ها و مسئول نظارت بر تشكل‌های دانشجویی استان به سبزوار سفر كرده بود در این نشست ضمن تجلیل از فعالیت‌های مؤثر این دانشگاه در حوزه‌های فرهنگی و دینی گفت: جا دارد به نوبه خود از همه عزیزانی كه در اعتلای فرهنگ اسلامی و فرهنگ قرآنی تلاش می‌كنند تشكر می‌كنم.

   وی با بیان خاص و متمایز بودن شهرستان سبزوار، به چهره‌های نامدار و تأثیرگذار آن اشاره كرد و گفت: چهره‌هایی همچون عبدالاعلی سبزواری، ملاهادی سبزواری، بیهقی، دكتر علی شریعتی، دكتر علوی، شهدای گرانقدر، شهدای مدافع حرم و سایر چهره‌های برجسته‌ این شهر، در بُرهه‌های مختلف زمانی، منشاء خدمات ارزنده‌ای در این مرز و بوم شده‌اند.

   مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی با تأكید بر اینكه سبك و دوره جدیدی در جهان آغاز شده است گفت: در این دوره جدید، به نظر می‌رسد برخی ارزش‌ها پُررنگ‌تر و برخی دیگر كم‌ارزش‌تر شده‌اند و سوال اینجاست كه آیا اخلاق ما به تناسب تخصص امروز ما پیشرفت كرده است یا خیر.

   حجت‌الاسلام مهدوی‌نسب، كمبود منابع مطالعاتی در زمینه اخلاق حرفه‌ای را یكی از معضلات جامعه امروز عنوان كرد و گفت: توجه بیش از حد به جنبه‌های علمی نبایستی ما را از تقویت جنبه‌های اخلاقی‌مان باز دارد.  

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل؛‌ رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار نیز در این نشست با بیان پیشینه مختصری از فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه‌های دانشجویی، فرهنگی و دینی گفت: كسب بیش از 100 مقام در رقابت‌های ملی و منطقه‌ای و بیشترین تعداد آثار ارسالی به مسابقات قرآن و عترت كشور نشان از عزم جدی این دانشگاه در مشاركت‌های فرهنگی و پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه دارد.

   بازدید از مزار شهدای گمنام و غبارروبی و گلاب‌افشانی آن، بازدید از مسجد پیامبر اعظم(ص) و بازدید از سالن‌های ورزشی، از دیگر برنامه‌های سفر یك‌روزه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی و هیأت همراه به سبزوار بود. /ه.د


 

 

 

 

 

 

 

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار