صفحه اصلي
خبرهای دانشگاه
بررسی پدیده‌ «دین‌گریزی و پیامدهای آن» در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


   معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از برگزاری نشست تخصصی باعنوان «دین‌گریزی و پیامدهای آن» در این دانشگاه خبر داد.

   دكتر علی‌اكبر جنت‌آبادی با بیان اینكه این نشست با همكاری گروه پژوهش مطالعات نظریه‌های فرهنگی پژوهشكده مطالعات میان‌فرهنگی برگزار شد، گفت: «این نشست تخصصی با حضور رئيس، مسؤولان، اعضای هیأت علمی، مدیران و كارشناسان حوز‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار و امام جمعه این شهرستان همراه بود.»

    رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار نیز در این همایش ، دین‌گریزی و گرایش جوانان به فرهنگ غرب را تهدیدی برای نسل جوان جامعه عنوان كرد و مدیریت و كنترل آن را یكی از دغدغه‌های مهم مسوولان جامعه و خانواده‌های متدین برشمرد .»

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل هدف از برگزاری این نشست را صیانت از ارزش‌های فرهنگی حوزه تمدن اسلام و ایران و تقویت و تعمیق رویكرد پژوهش‌محوری در عرصه فرصت‌ها، آسیب‌ها و تهدیدهای فرهنگی معطوف به جامعه‌ دانشگاهی عنوان كرد.

   وی با اشاره به لزوم بررسی علل و عوامل دین‌گریزی در برخی جوانان، نگاه تحلیلی بر علل و ملاك‌ها و آسیب‌شناسی در این زمینه را مفید عنوان كرد. 

   امام‌جمعه سبزوار نیز با تجلیل از برگزاری چنین نشست‌هایی، به بیان عوامل مختلف دین‌گریزی در بین جوانان پرداخت و راهكارهایی نیز برای كنترل آن عنوان كرد. /ه.د 

 

 

 

منبع: روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار