صفحه اصلي
خبرهای دانشگاه
آغاز انتخاب رشته داوطلبان آزمون دكتری دانشگاه آزاد اسلامی از 26 اردیبهشت


مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز انتخاب رشته داوطلبان دكتری تخصصی سال 97 این دانشگاه از روز چهارشنبه (26 اردیبهشت) خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از مركز سنجش و پذیرش دانشگاه، انتخاب رشته دكتری تخصصی سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبانی كه در آزمون سراسری دوره دكتری تخصصی سازمان سنجش آموزش كشور شركت كرده اند، از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 26 اردیبهشت آغاز و تا ساعت 24 روز یكشنبه 30 اردیبهشت ادامه دارد.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته براساس كارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش كشور می توانند متناسب با مجموعه امتحانی خود حداكثر تا ۴۰ رشته - محل را در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب كنند.

داوطلبان با مراجعه با سامانه ثبت نام الكترونیكی مركز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.org و با وارد كردن كدملی و داوطلبان اتباع غیرایرانی با وارد كردن كد رهگیری به عنوان نام كاربری و كد شناسه انتخاب رشته (در پایین كارنامه سازمان سنجش درج شده است) به عنوان رمز عبور، می ­توانند وارد سامانه شده و نسبت به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام كنند. بنا بر اعلام روابط عمومی مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، زمان ثبت نام دوره های بدون آزمون (استعدادهای درخشان) دكتری تخصصی متعاقباً اعلام خواهد شد. 

جهت استحضار رشته های دكترای تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار به شرح ذیل می‌باشد : 

1) مهندسی فنّاوری اطّلاعات - تجارت الكترونیكی
2) مهندسی برق- الكترونیك
3) بیوتكنولوژی كشاورزی
4) اگروتكنولوژی- فیزیولوژی گیاهان زراعی
5) الهیات و معارف اسلامی- فلسفه و كلام اسلامی
6) فلسفه - فلسفه معاصر
7) علوم و مهندسی صنایع غذایی- فناوری مواد غذایی
8) علوم و مهندسی صنایع غذایی- صنایع غذایی
9) علوم و مهندسی صنایع غذایی- زیست فناوری مواد غذایی
10) علوم و مهندسی صنایع غذایی- شیمی مواد غذایی
11) زبان و ادبیّات فارسی
12) شیمی- شیمی آلی

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی