پیام رئیس


«به‌نام خـدا»


   الحمدلله علی كل نعمه، واسئل الله من كل خیر و اعوذ بالله من كل شر و استغفر الله من كل ذنب 

      بدون شك سهم دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه‌ی علم و پژوهش، اگر بیش از سایر مراكز آموزشی و پژوهشی نباشد، كم‌تر نخواهد بود. و این مهم صورت نگرفته است مگر به سبب تلاش‌های مجموعه‌ی خانواده‌ی دانشگاه آزاد اسلامی. و مسلماً در این زنجیره سهم كاركنان زحمت‌كش و شریف این مجموعه‌ی عظیم، بیش از دیگران است؛ چرا كه فراهم‌نمودن محیطی مناسب و آرام برای فعالیت‌های علمی و پژوهشی اساتید و دانشجویان، بر عهده‌ی این عزیزان است. لذا ضروری است علی‌رغم قابل تقدیر بودن زحمات اساتید فرهیخته، تشكر ویژه‌ای از كاركنان گرامی داشته باشیم. به همین منظور این‌جانب به‌عنوان خدمتگذاری كوچك برای مجموعه ی بزرگ دانشگاه، در هیمن ابتدای سال ۱۳۹۲ كه مقارن با ابتدای مسئولیت این حقیر است، نهایت تشكر و قدردانی خود را اعلام داشته و از درگاه خداوند قادر متعال برای تمامی عزیزان، سربلندی و سعادت و شادی را در سال جدید خواهانم و امیدوارم خداوند بلند مرتبه توفیق خدمتی مقبول را عنایت فرماید، و نیز به این وسیله دست كلیه‌ی عزیزانی را كه با نیت خدمت و پیشرفت دانشگاه و اعتلای فرهنگ اسلامی در كنار این جانب قرار گرفته و می‌گیرند می‌فشارم. 

   بدیهی است تا خود نخواهیم و حركتی نداشته باشیم، درخواست «احسن الحال» از درگاه ربوبیت بی معنی خواهد بود . چرا كه بر اساس سنت لایتغیر الهی كه فرمود: «اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم» { سوره رعد /آیه 11} (خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمی‌دهد مگر آن‌كه آنان آن‌چه را در خودشان است تغییر دهند)، هیچ تحولی بدون تلاش صورت نمی‌گیرد و بدیهی است كه سبب تحول در دانشگاه، تلاش اعضای آن، اعم از اساتید، كارمند و دانشجو می‌باشد. 

   بر همین اساس، همچنان‌كه قبلاً نیز متذكر گردیده‌ام، اولویت‌های اصلی ما در این دوره، اولاً تعمیق مسائل فرهنگی، و ثانیاً تقویت بُعد آموزشی و پژوهشی دانشگاه است و به این دو هدف نخواهیم رسید مگر با ترمیم وضعیت اقتصادی دانشگاه، و این مهم نیز بدون كمك ، همكاری و هماهنگی كلیه‌ی اعضای خانواده‌ی دانشگاه (اساتید، كاركنان و دانشجویان) قابل وصول نخواهد بود. امیدورام با درك شرایط ویژه‌ی دانشگاه از سوی تمامی عزیزان و سروران، بتوانیم با تلاش و كوشش مضاعف دانشگاهی در خور و شأن دارالمؤمنین فراهم آوریم. ان شاء الله 

خداوندا به ما توفیق خدمتی بی‌منت عنایت فرما.
خداوندا ما را آنی به خودمان وامگذار.
خداوندا در فرج مولایمان تعجیل فرما. آمین یا ربّ العالمین.

 

دكتر محمود غفوری‌نژاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار