صفحهٔ اصلي
گفتار
با پینگ پنگ آلزایمر را فراموش كنید !دكترمتیوكمتن محقق دانشگاه كینزكالج لندن درمصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مركزی خبر در لندن اعلام كرد: از چندی قبل با بررسی دو گروه دریافتیم گروهی كه ورزش كرده كمترافسرده شده اند.

دكتركمتن افزود: با توجه به تاثیر تمام رشته های ورزشی بر سلامت انسان در این تحقیق ، تاثیر پینگ پنگ بر بیماری فراموشی و آلزایمر در سالمندان بررسی شد و نشانه های بهبود در سالمندانی كه پینگ پنگ بازی می كنند دیده شده است.

محقق دانشگاه كینزكالج لندن می گوید، هیپوكامپس یا هیپوكامپ كه قسمتی ازكناره مغز است درتقویت حافظه جدید نقش زیادی دارد و در افراد مبتلا به  آلزایمر، آسیب می بیند.

دكتركمتن در پاسخ به این پرسش كه چرا پینگ پنگ را به عنوان رشته ورزشی مورد بررسی قرارداده است ،گفت: پینگ پنگ از جمله رشته های ورزشی است كه جنبه اجتماعی و رقابتی دارد و با توجه به نیاز تمركز و همخوانی مغز و دست ، كاركرد مغز را بالا می برد و این بهبود و یا پیشگیری بیماری فراموشی و آلزایمر در افراد سالمند موثر است.

اندرو بتلی مسوول انجمن درمان با پینگ پنگ گفت: پس از مستند ی كه از هشت سالمند از ملیت های مختلف ساخته شده و این هشت سالمند با ورزش پینگ پنگ به مسابقات جهانی بالای هشتاد سال مغولستان راه یافتند دریافتیم این ورزش می تواند دردرمان یا بهبود بیماری سالمندان در انگلیس موثر باشد.

بتلی می گوید با توجه با اینكه در انگلیس تعداد زیادی سالمند یا افراد تنها زندگی می كنند وفعالیت فیزیكی ندارند انجمن درمان با پینگ پنگ انگلیس، درقدم نخست به اماكنی كه در سراسر كشور، محل نگهداری سالمندان است می رود و سالمندان را به ورزش پینگ پنگ تشویق می كند و حتی سالمندانی كه توان ورزش ندارند با دیدن دیگران لذت می برند كه این نیز در روحیه سالمندان تاثیر دارد.

تری دادلین قهرمان پینگ پنگ جهان زمانی كه به قهرمانی رسید از دو نوع بیماری سرطان رنج می برد.وی می گوید با پینگ پنگ ذهن و بدن انسان سالم می ماند چون همیشه باید تمركز و توپ را در دو جهت میز دنبال كنی كه این حالت مغز را بیشتر فعال می كند.
واحد مركزی خبر