صفحهٔ اصلي
گفتار
عمر طولانی با رژیم غذایی كم كالری
پژوهشگران می گویند، رژیم غذایی مناسب و كم كالری بهترین راهكار برای افرادی است كه به دنبال كند كردن روند پیری و زندگی طولانی تر هستند.به گزارش واحد مركزی خبر، مطالعات قبلی از مزایای رژیم غذایی كم كالری به عنوان راهكاری برای پیشگیری و مقابله با بیماری قلبی و دیگر بیماری های رایج حكایت داشت اما در این تحقیقات جدید برای نخستین بار است كه میزان كالری مصرفی با حافظه و سالخوردگی مرتبط شده است.

دكتر استفان دی.گینزبرگ از محققان مركز پزشكی "ان وای یو" آمریكا در این خصوص می گوید، بررسی های جدید نشان می دهد كه چه طور محدودیت كالری عملا مانع از فعالیت ژن های موثر در پیری می شود.

وی افزود: البته رساندن كالری كمتر به بدن راه مقابله با خطرات مرتبط با پیری نیست اما این مطالعات جدید نشانگر نقش حائز اهمیت رژیم غذایی در به تاخیر انداختن روند پیری و بیماری های مرتبط با سالخوردگی است.

یونایتدپرس از واشنگتن گزارش داد، دكتر گینزبرگ و همكارانش رابطه بین رژیم های غذایی محدودكننده و بیش از 10 هزار نوع مختلف ژن مرتبط با حافظه و سالخوردگی را بررسی كردند و دریافتند، رژیم غذایی كم كالری روند نابودی مرتبط با سن بیش از 882 ژن را در بخش هیپوكامپال مغز ، كند می كند.
واحدمركزی خبر