صفحهٔ اصلي
گفتار
بررسی جدید ترین تحقیقات در زمینه ویروس HIV
جدید ترین تحقیقات و یافته ها در زمینه ایدز در سومین همایش سالیانه ایدز ایران با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی در دفتر مطالعات وزارت امور خارجه ارائه شد.


به گزارش واحد مركزی خبر، دكتر مینو محرز دبیر علمی این همایش ، بررسی و ارائه جدید ترین تحقیقات و یافته ها در زمینه ویروس HIV را از اهداف برگزاری این همایش اعلام كرد.

وی بهترین راه برای كاهش انتقال این بیماری را ارائه اطلاعات و آموزش كافی به جوانان دانست و گفت: با توجه به موفق بودن اجرای برنامه كاهش آسیب در كشور، بسیاری از كارشناسان خارجی بازدید هایی را از زندانهای كشور انجام داده اند تا با روش اجرای این برنامه و علت موفقیت آن آشنا شوند.

نایب رئیس انجمن بیماری های عفونی كشور افزود: امسال شعار روز جهانی ایدز "دسترسی آسان به آموزش ، پیشگیری ، مراقبت و درمان ایدز حق هر انسان است " گذاشته شده است كه وظیفه پزشكان است تا برای رسیدن به این هدف اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

وی تصریح كرد: امروز دیگر بیماری ایدز یك بیماری كشنده نیست بلكه بیماری عفونی است كه قابل درمان و كنترل است.

محرز با اشاره به وجود مراكزی برای ارائه مشاوره و درمان در كشور تصریح كرد: انجمن بیماری های عفونی، باشگاه یاران مثبت را تشكیل داده است كه درآن، اطلاع رسانی، خدمات مشاوره ای، كلاس های آموزشی و توانمند سازی برای مبتلایان به ایدز ارائه می شود.

وی گفت : هم اكنون 290 نفر از بیماران مبتلا به ایدز در این باشگاه عضو هستند و از خدمات آن استفاده می كنند.در افتتاحیه سومین همایش سالیانه ایدز دكتر علی اكبر ولایتی دبیر كل انجمن بیماری های عفونی درباره علایم و عوارض این بیماری سخنرانی كرد.

در این همایش كه به مدت دو روز برگزار می شود 48 مقاله به صورت سخنرانی و خلاصه ارائه خواهد شد.