صفحهٔ اصلي
گفتار
ساندویچ تخم مرغ به جای سوسیس و كالباس
كارشناس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی گفت : از این پس ساندویچ تخم مرغ در فروشگاه های عرضه موادغذایی توزیع می شود.


به گزارش واحد مركزی خبر ،امروز و فردا 50 هزار ساندویچ تخم مرغ كه به شكل بهداشتی تهیه شده است در شماری از مدارس منطقه 11 تهران به طور رایگان توزیع می شود.

پریسا ترابی در همایش روز جهانی مصرف تخم مرغ افزود : هدف از عرضه ساندویچ تخم مرغ آن است كه به جای ساندویچ های دیگرمانند سوسیس و كالباس ، این ماده غذایی مقوی مصرف شود.

وی ، رشد قد و مو ، استحكام استخوان ها و نرم شدن پوست را از مزایای مصرف تخم مرغ برشمرد. ترابی گفت : اگر برخی كودكان سفیده یا فقط زرده تخم مرغ را دوست دارند باید در همین حد هم این ماده غذایی را مصرف كنند.

وی افزود : كودكانی كه تمایلی به خوردن گوشت ندارند یا كم مصرف می كنند باید سفیده سفت تخم مرغ را بخورند زیرا حاوی همان پروتئین گوشت است. ترابی ، زرده تخم مرغ را حاوی ویتامین "آ "، "دی" ، "كا" و " ای " دانست و اضافه كرد : ویتامین "آ" برای تقویت بینایی و دیگر ویتامین های موجود در تخم مرغ برای استحكام استخوان و رشد قد مناسب است.

كارشناس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی گفت: به استثنای افراد چاق و كسانی كه قند و چربی خون بالایی دارند دیگران به راحتی می توانند روزانه یك تخم مرغ مصرف كنند. سرانه سالانه مصرف تخم مرغ در ایران 10 كیلوگرم است درحالی كه سرانه جهانی آن دو برابر این مقدار است.
واحد مركزی خبر