صفحهٔ اصلي
گفتار
سرمايه‌گذاري در فناوري‌هاي نوين سرعت توسعه علم را بالا مي‌برد .
رييس انستيتو پاستور ايران گفت.رييس انستيتو پاستور ايران گفت: سرمايه‌گذاري در بخش فناورهاي نوين و به خصوص بيوتكنولوژي يكي از اصول مهم براي دستيابي به اهداف چشم اندار توسعه كشور و سرعت دادن به توسعه علم است.

دكتر سيد محمد حسين مدرسي روز چهارشنبه در حاشيه برگزاري سمينار هم انديشي متخصصان زيست فناوري پزشكي در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا گفت : سرمايه‌گذاري در رشته‌هاي فناوري نوين مثل بيوتكنولوژي چه در بخش نيروي انساني و تربيت متخصصان در اين رشته و چه به صورت سرمايه‌گذاري در بخش مواد و تجهيزات مورد نياز بسيار سودآور است و نقش موثري در رسيدن به اهداف چشم انداز توسعه كشور دارد، به طوري كه با سرمايه‌گذاري در اين بخش ها ، توان و قدرت علمي كشور افزايش خواهد يافت.

وي با اشاره به اينكه سرمايه‌گذاري در بيوتكنولوژي از ارزش افزوده بالايي برخوردار است، گفت: ارزش افزوده بيوتكنولوژي بسيار فراتر از بخش‌هاي صنعت و كشاورزي است، به گونه‌اي كه يك فرآورده صد گرمي بيوتكنولوژي از ارزش دلاري بسيار بالايي برخوردار خواهد بود.

مدرسي اضافه كرد: بيوتكنولوژي با توجه به اينكه مبتني بر دانش فني و توان مغزي نيروي متخصص فعال در اين زمينه است با سرمايه‌گذاري بر همين توان مغزي خود مي‌توان به پيشرفت‌هاي قابل توجهي دست يافت، اين در حالي است كه سرمايه‌گذاري در بخش صنعت مجبور به وابستگي در برخي مواد و تجهيزات ساير كشورهاي پيشرفته است.

رييس انستيتو پاستور ايران در خصوص جايگاه ايران در علم بيوتكنولوژي گفت:
رشته بيوتكنولوژي رشته جوان و نوپايي است كه ايران توانسته خود را در حد كشورهايي كه در اين رشته به پيشرفت‌هايي نايل شده‌اند برساند.

دكتر مدرسي با بيان اينكه بسياري از كارها و طرح‌هاي تحقيقاتي كه در انستيتو پاستور صورت مي‌گيرد، كاربردي و مبتني بر نيازهاي جامعه است، گفت : بسياري از طرح‌هاي تحقيقاتي كه در زمينه علوم دارويي انجام مي‌گيرد مي توان آنها را به مرحله توليد رساند كه اين امر ناشي از انطباق علم و دانش با صنعت است.

سمينار هم انديشي متخصصان زيست فناوري پزشكي روز چهارشنبه با همت شبكه بيوتكنولوژي پزشكي كشور در انستيتو پاستور برگزار شد.
خبر گزاری جمهوری اسلامی