صفحهٔ اصلي
گفتار
نجات قلب بيماران مبتلا به سكته قلبي با استفاده از دستگاه فشار سنج
محققان علوم پزشكی اعلام كردند در بیماران ...محققان علوم پزشكی اعلام كردند در بیماران مبتلا به حمله حاد قلبی ، كه در حال انتقال به بیمارستان هستند می توان با باد كردن متناوب دستگاه فشار خون روی بازوی آنان ،‌علائم قلبی را كاهش و بیمار را از مرگ نجات داد.
محققان دانشگاه آرهوس و بیمارستان این دانشگاه در دانمارك می گویند با این كار می توان به مدتی كوتاه ، اكسیژن رسانی دست را مختل كرد و این اختلال در اكسیژن رسانی دست ، در طول مسیر انتقال بیمار به بیمارستان ، قلب او را نجات می دهد.
پروفسور هانس اریك و همكارانش می گویند ایجاد نوعی ایسكمی (قطع جریان خون) در یكی از مناطق بدن ، به طور متوسط تا 30 درصد از میزان تخریب بافت قلبی می كاهد.
در این بیماران ، بهتر است دستگاه فشار خون را در بخش بالایی بازوی بیمار مبتلا به حمله قلبی ببندیم و آن را تا 5 دقیقه به میزان 200 میلی متر جیوه ، باد كنیم.سپس این كار باید دست كم به تعداد چهار بار ، تكرار شود.

به گزارش پایگاه خبری یورك الرت در اینترنت ،محققان با بررسی 251 بیمار كه حین انتقال به بیمارستان ، از چنین تكنیكی بر روی آنها استفاده شده بود دریافتند با این روش می توان از میزان آسیب و تخریب بافت قلبی كاست.
واحد مركزی خبر