صفحهٔ اصلي
گفتار
آمادگی وزارت بهداشت برای ارایه خدمات اورژانسی در نـوروز.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی از آمادگی اورژانس برای ارائه خدمات امداد و نجات به مسافران نوروزی خبر داد.


به گزارش واحد مركزی خبر، كامران باقری لنكرانی در حاشیه افتتاح صد و پانزدهمین پایگاه اورژانس تهران گفت : 1600 پایگاه ثابت اورژانس و همچنین پایگاه های سیار اورژانس در كشور برای تعطیلات نوروز امسال بسیج شده اند.وی افزود : وزارت بهداشت در تعطیلات نوروزی امسال تعداد 108 درمانگاه با حضور پزشكان عمومی در مسیر های پر تردد كشور راه اندازی خواهد كرد.

وزیر بهداشت گفت : خدماتی مانند ارائه دارو ، معاینه و تزریقات در این درمانگاه ها به صورت رایگان به مسافران نوروزی عرضه خواهد شد.وی افزود : در سال های گذشته 650 پایگاه ثابت اورژانس در كشور داشتیم كه هم اكنون تعداد این پایگاه ها به 1600 پایگاه افزایش یافته است.

وزیر بهداشت گفت : در ایام نوروز هلال احمر پایگاه های سیار خود را تا 3 برابر افزایش می دهد و وزارت بهداشت در نقاط كور و صعب العبوری كه پایگاه ندارد از پایگاه های سیار هلال احمر استفاده می كند.

دكتر لنكرانی گفت : با همكاری سازمان امداد و نجات هلال احمر امداد هوایی نیز در 15 استان كشور به مسافران خدمات می دهد.وزیر بهداشت گفت : سال گذشته اورژانس و هلال احمر با كارنامه قابل قبولی بر سر بالین بیماران و مصدومان حضور داشتند كه امیدواریم این خدمات در نوروز امسال كیفیت بالاتری داشته باشد. وی افزود : جلسات هماهنگی با مسئولان نیروی انتظامی ، وزارت راه و هلال احمر برای امداد و نجات در تعطیلات نوروز برگزار شده است تا با همكاری بین بخشی بتوانیم خدمات بهتری را به مسافران اریه كنیم.