صفحهٔ اصلي
گفتار
با این نوشیدنی اندام تان را از نـو بسـازید.مطالعات نشان می دهد كه گنجاندن این نوشیدنی در برنامه غذایی باعث می شود كه فعالیت های ورزشی نتیجه مثبتی داشته باشد. براساس مطالعات جدید مصرف آب چغندر كمك می كند تا ورزش كردن برای افـراد مثمرالثمـر گردد.
پژوهش های منتشر شده در مجله فیزیولوژی آمریكا نشان می دهد كه نیتـرات موجود در آب چغنـدر در بدن به اكسیـد نیتـریت تبـدیل می گردد ،گفتنی است كه این مولكول قادر است رگ های خونی را گشاد كرده و جریان خون را افزایش دهد.
طبق مطالعات به عمل آمده مربیان ورزشی كه از آب چغندر استفاده می كنند ، در هر دو حالت استراحت و ورزش كردن این انفعالات را در بدن خود تجربه می كنند.همچنین با این اتفاق ، فشار خون كاهش یافته و باعث می شود در حین ورزش اكسیژن كمتری نیاز باشد.
گفتنی است، كه این نوشیدنی شگفت انگیز كار قلب را سبك كرده و میزان O2 تحویلی را بالا می برد، با این حركت می توانید پیش از آنكه خسته شوید میزان فعالیت بالایی داشته باشید. بر روی آزمایش ها بر روی 14 مرد كه در طول 15 روز این نوشیدنی را مصرف كردند مشخص شد كه این موضوع بر روی تورم شاهرگ بازویی آنها تاثیر نداشته است، اما اثر سخت كنندگی را بر آنها گذاشته است.
محققان برخی عوامل بالقوه چون سلامت و جوانی را بر این امر موثر دانسته و عملكرد اندوتلیال عروقـی را در آنها فعال تر دیده اند. حال اگر می خواهید فعالیت های ورزشی شما نتیجه داده واندامتان را درست كند ، نوشیدن آب چغندر را از دست ندهیـد.
تابناك