صفحهٔ اصلي
گفتار
خاصیت ضد سرطانی سبزی ها و میوه ها
به دلیل آن كه شمار زیادی از داروهای ضد سرطان را از عصاره گیاهان می سازند،سبزیجات و میوه جات بهترین مواد ضد سرطانی هستند.


به گزارش واحد مركزی خبر ، گیاهان برای دفاع از خود در برابر دشمنان، مواد سمی ترشح می كنند كه دشمنان خود را می كشند یا آنها را بیمار می كنند. این تركیبات سمی یاهی شیمیایی، بهترین مواد ضد سرطان در جهان به شمار می روند و ما می توانیم با به بكارگیری یك رژیم غذایی مناسب، از این مواد به بهترین وجه برای پیشگیری از ابتلا به سرطان استفاده كنیم.

محققان علوم تغذیه فهرستی از انواع مواد غذایی با خاصیت ضد سرطانی را كه در عین حال از گوناگونی زیادی نیز برخوردار هستند ارائه داده اند . این مواد غذایی شامل :- كلم بروكسل، گل كلك، كلم، سیر، پیاز، اسفناج، سویا، گوجه فرنگی، زردچوبه، فلفل سیاه، تمشك، انگور، شكلات سیاه با خلوص هفتاد درصد به بالا، مركبات و چای سبز هستند.

سرطان پس از بیماری های قلبی عروقی، دومین عامل مرگ و میر در جهان به شمار می رود. عواملی همچون استفاده از دخانیات، مشروبات الكلی و انواع آلودگی های زیست حیطی در تشدید و تسریع ابتلا به سرطان موثرند اما همین محققان در عین حال اعتقاد دارند 30 درصد سرطانها را عادات غذایی نامناسب باعث می شوند.

دانشمندان بر این باورند كه مواد غذایی دارای مواد محافظت كننده آنتی اكسیدان، بهترین داروهای طبیعی ضد سرطان به شمار می آیند. مواد آنتی اكسیدان می توانند پیش از آنكه سلول های سرطانی بتوانند خساراتی به سلول های بدن وارد كنند، آنها را نابود سازند.

در میان میوه ها و سبزیجات، سیر، مركبات، هویج، انواع كلم ها، انواع انگور، اسفناج، كیوی، عدس، پیاز، جعفری، سیب، سویا و گوجه فرنگی در صدر فهرست سبزیجات و میوه های ضد سرطان قرار دارند. مواد غذایی دیگری همچون غلات، گردو، انواع ماهی، چای سبز و حتی ماست نیز تاثیرات محافظت كننده دارند.