صفحهٔ اصلي
گفتار
معرفی یك نوشیـدنی شفا بخشبنا به تحقیقـات به عمل آمده این نوشیدنی دارای تركیباتی است كه توانایی حذف سلول های سرطانی بدخیـم را دارد.
به نظر می رسد بخش قابل توجهی از جمعیت ساكن در سراسر آمریكای شمالی طی حل و فصل دنیای جدید قسمت مهمی از میراث فرهنگی مواد غذایی خود را از دست داده اند.اما كفـیر یك نوشیدنی شفا بخش و سنتی است كه بیش از 1000 سال مصرف می شود.
این نوشیدنی غیر الكلی از تخمیر شیر بدست می آید و در عصر حاضر نیز مصرف آن به طور چشمگیری در حال رشد است. باید گفت كه كفیر احتمالا به طور تصادفی شباهت زیادی را به لحاظ مواد مغذی و پروبیوتیك به ماست دارد.روش سنتی این نوشیدنی عطر و طعم طبیعی داشته و ازگونه های مخمری تازه با قند طبیعی در آن استفاده می گشت.
گفتنی است كه این نوع مخمر، لاكتوز مصرفی را به قنـدهای چون گلـوكز و گالاكتـوز ( كه برای هضم بسیار ساده هستند ) تبدیل می كرد.همچنین در طی این فرآیند تخمیـر ، مواد مفیدی چون ویتامین ها ، آنزیم های گوارشی ، اسیدهای آمینه ، باكتـری پروبیوتیك مفید و مواد معدنی تـولید می شود.
علم نشان داده است كه این نوشیدنی قادر به خنثی كردن تمام بیماری های مزمن از جمله سرطان را دارد كه لازم است افراد این نوشیدن را در وعده های غذایی خود بگنجانند. تحقیقات نشان داده است كه كفیر در درمان روده و بهبود عملكرد سیستم ایمنی بدن نقش به سزایی دارد.
همچنین برای درمان فشار خون، كلسترول بالا،یبوست و دیابت انتخاب كفیـر بهترین گزینه می باشد.نكته بسیار مهم این است كه عصاره كفیر قادر است سلول های سرطانی بدخیم را ازبین برده و سلامت سلول های سالم را حفظ كنـد.
مطالعه چینی 2007 نشان داده كه اثرات ضد پـرولیفراتیو این عصاره توانسته است فعالیت سلولهای سرطانی سینه را پس از 6 روز متوقف كند.یافته‌های جدید نیز حاكی از آن است كه عصاره كفیر حاوی تركیبانی می‌باشدكه به طور خاص مانع از رشد سلولهای سرطان سینه می‌شود.
پژوهش‌های مشابه در ژاپن نیز گویـای این است كه مواد موجود در كفیـر بدن را 14 برابر بیشتر وادار به تولیـد اینترفرون - بتـا ( كیك پروتئینی كه توسط سلول های بدن تولید شده و به مبارزه با عفونت های ویروسی و سلول های سرطانی می پردازد) می كنـد.
تابناك