صفحهٔ اصلي
گفتار
ورزش كردن سبب جلوگيري از ابتلا به سرطان سينه مي شود .دانشمندان آلمانی می گویند زنانی كه روزانه 30 تا 60 دقیقه ورزش می كنند كمتر از زنانی كه از نظر فیزیكی فعال نیستند، در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند .
سازمان حمایت از بیماران سرطانی آلمان - كه یك سازمان دولتی مستقر در بن است - اعلام كرد مطالعات نشان می دهد انجام ورزش به صورت مكرر و مداوم برای همه افراد مفید است. این سازمان خاطرنشان كرد افرادی كه به طور منظم ورزش می كنند سبب بهبود سوخت و ساز بدن خود و همچنین تقویت سیستم ایمنی شان می شوند و بدین طریق به نوسازی بافت های خود كمك می كنند. بر اساس این گزارش، علاوه بر این ورزش كردن مانع از التهاب بافت های بدن می شودكه یكی از عوامل ابتلا به سرطان به شمار می رود.
سازمان حمایت از بیماران سرطانی در آلمان اعلام كرد زنانی كه ورزش می كنند همچنین كمتر از دیگر زنان از اضافه وزن رنج می برند و همین موضوع نیز از ابتلای آنها به سرطان سینه جلوگیری می كند.
به گزارش خبرگزاری آلمان از بن، این سازمان افزود افرادی كه ورزش می كنند در مجموع در مقایسه با دیگر افراد، سبك زندگی سالم تری دارند، غذاهای متوازن تری مصرف می كنند، كمتر از دیگران سیگار می كشند و همچنین كمتر از دیگران الكل مصرف می كنند و در مقایسه با دیگران زمان بیشتری را در بیرون از خانه می گذرانند.

واحد مركزی خبر