صفحهٔ اصلي
گفتار
توزیع شربت تریاك در مراكز متادون درمانی
معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی گفت: مراكز متادون درمانی می توانند مجوز توزیع و استفاده از شربت تریاك را برای معتادان تحت پوشش خود دریافت كنند.به گزارش واحد مركزی خبر ، حسن امامی رضوی در حاشیه همایش ملی بزرگداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران افزود : این مراكز باید شرایط نگهداری این شربت را داشته باشند .

وی اضافه كرد : مراكز متادون درمانی می‌توانند سهمیه شربت تریاك را از معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور دریافت كنند.امامی رضوی گفت : معتادانی كه قصد ترك اعتیاد دارند ، به مراكز دارای مجوز سازمان بهزیستی یا وزارت بهداشت مراجعه كنند.

وی همچنین گفت : در چهار سال گذشته ، میزان مراجعات معتادان به مراكز نگهداری و مراقبت از آنان ، حدود400 درصد رشد داشته است.امامی رضوی افزود : با اقدامات مراقبتی ، پارسال رشد تقاضای مواد مخدر در كشور20درصد كاهش یافت .

وی درباره بودجه مبارزه و كاهش تقاضای مواد مخدر نیز گفت : امسال این بودجه كاهش یافته بود اما پس از برگزاری جلسه ای با رییس جمهور ، كاهش تخصیص این بودجه عملیاتی نمی شود و100 درصد تخصیص می یابد.

امامی رضوی همچنین با رد برخی اظهار نظرها مبنی بر اینكه تعرفه گذاری خدمات پزشكی از سوی دولت باعث افزایش معضل زیرمیزی می شود ، گفت : اگر تعرفه‌‌ها بیش از حد و غیر واقعی باشد باعث افزایش پرداخت از جیب مردم می‌شود اما این مسئله باعث افزایش زیرمیزی نخواهد شد.

وی افزود: مسئله اصلی این است كه مبانی تعیین تعرفه به درستی رعایت شود و فرقی نمی‌كند كدام نهاد آن را تعیین می‌كند.همایش با حضور دبیركل مبارزه با مواد مخدر، برخی سفرای خارجی ، برخی نمایندگان و اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر و خانواده های معظم شهدای این عرصه در تالار مولانای مركز همایش های بین المللی صداوسیما برگزارشد.

در پایان همایش همایش ملی بزرگداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، از دست اندركاران نمونه مبارزه با مواد مخدر و خانواده های معظم شهدای این عرصه با اهداء لوح و جوایزی تجلیل شد.