صفحهٔ اصلي
خبرها
همایش «نكوداشت دكتر میرزا احمد كرابی» برگزار شد

همایش «نكوداشت دكتر میرزا احمد كرابی» در سبزوار برگزار شد.

   این همایش با انگیزه‌ی تجلیل از یك عُمر تلاش صادقانه و خستگی‌ناپذیر دكتر میرزا احمد كرابی؛ معلم اخلاق، مفسر و حافظ كُل قرآن كریم و عضو هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار در بسط و تشریح مباحث دینی و قرآنی با حضور مسؤولان، اندیشمندان و فرهیختگان عرصه‌ی علم و ادب در محل سالن همایش‌های كاشفی این شهرستان برگزار شد.

   سخنرانی امام‌جمعه‌ی سبزوار، اجرای سرود، پخش نماهنگ، سخنرانی دكتر علوی‌مقدم؛ از پیش‌كسوتان عرصه‌ی زبان و ادبیات فارسی كشور، ارائه‌ی مقاله توسط سعید روزبهانی؛ از اعضاء هیأت علمی واحد سبزوار، سخنرانی دكتر كرابی و اهدای هدایا، از جمله برنامه‌های همایش نكوداشت دكتر میرزا احمد كرابی بود.

   دكتر میرزا احمد كرابی در آبان‌ماه سال ۱۳۱۷ در روستای كراب از توابع شهرستان سبزوار در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. وی پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در زادگاهش، به تهران عزیمت نمود و در سال ۱۳۴۰، مدرك كارشناسی خود را در رشته‌ی ادبیات فارسی از دانشسرای عالی تهران دریافت نمود.

   وی سپس جهت خدمت در آموزش و پروش به خرمشهر اعزام شد و مدتی در این دیار به دبیری پرداخت. دكتر كرابی در سال ۱۳۶۹ برای ادامه‌ی تحصیل به تهران رفت و در سال ۱۳۷۳ دكترای ادبیات فارسی خود را دریافت نمود. وی هم‌اكنون به‌عنوان عضو هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار مشغول فعالیت است.

   ارائه‌ی ۶ مقاله و رساله در باب مسائل دینی و ادبیات فارسی و مقام‌های متعدد كشوری و اُستانی، گوشه‌ای از فعالیت‌های دكتر میرزا احمد كرابی است. /ه.د


منبع: روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار