صفحهٔ اصلي
گفتار
ماه محرم حرم مصفای اهل دل

محرم راز دل بلاجویان و حرم مصفای اهل دل است، محرم نقطه پرگار اهل ولایت، محرم كتاب خون و شهادت، شور و شعور و كتاب عشق و شكوه شقایق شیدایی و كتاب غلبه نور بر ظلمت و جهل و نادانی است.و سلام بر حسین! سید و سالار شهیدان، سید اولیاء و شقایق سرخ روئیده در نینوا و سلام بر حسین! نور دیده بندگان خدا، گلبوته سرخ باغستان سبز توحید، عطیه بزرگ سرمدی و راهنمای راه رشد و شرف و فضیلت و هدف. سلام بر حسین! كه دلیری و آزادگی از قامت بلندش روئید و عشق از نامش حرمت یافت. سلام بر حسین! سالار همه ناشران عقیده و جهاد، و سلام بر حسین، سرو بلند و آزادی و معرفت كه از ذلت بیزار است و عاشق آزادی است.

حسین، عاشورا را آفرید و عاشورا حسینیان زمانه را، حسین خود را در بلا افكند تا ولا و ولایت به معنا بنشیند «البلاء للولا» با خون حسین تفسیر شد و مسجدالاقصی و كعبه هدی با خون حسین بقا یافت. حسین چون كتابی بی‎شیرازه، جسمش را به دم تیغ جباران سپرد تا شیرازه قرآن را مستحكم گرداند. حسین با خون خود عدالت، مظلومیت و عبودیت را عاشقانه تعبیر كرد.

حسین همه را به تلاش و مبارزه برای دستیابی به حقیقت زندگی فرا خواند. چرا كه پیام كربلا و عاشورا پیام حریت، عدالت، عزت و سرافرازی است و نباید این اهداف بزرگ در مكتب حسین فراموش شود. اگر این اهداف نادیده گرفته شود فلسفه عزاداری و به تبع آن راه حسین (علیه السلام) فراموش خواهد شد. حسین بر ما آموخت كه چگونه، عقیده را پاس بداریم. او راه جاودانگی معنوی و مردی را از راه درست و اصولی ترسیم كرد. پس بر او سلام باد.

این خود نیز یك درس است برای ما برای انسانها كه : بدانیم هر آغاز را پایانیست و خوشی و شیرینی رای سختی و تلخی به همراست . پس بهترین كار اینگونه می نماید كه به فكر حساب اعمال خود بوده و اینگونه تامل كنیم ، كه اكنون در محضر حضرت حق برای پاسخگویی به اعمال خود هستیم ، وای كه چقدر این لحظه شیرین اكنون برایم ترسناك شده ، شاید گناهانم زیاد شده ، خدایا مرا بیامرز كه جز تو كسی ندارم و تویی!! كه من از تو پیدا شدم . 

سایت رهبران شیعه