صفحهٔ اصلي
تقويم
خبرهای تربیت بدنی
مشكلات بی‌پایان سپاهان و دغدغه‌های فركی
در روزهایی كه لوسیانو پریرا و لئوناردو پادوانی به خاطر مشكلاتی كه در قراردادشان وجود دارد در آستانه فسخ قرارداد با سپاهان قرارداند، جدایی حاج‌صفی و قهر محرم شرایط سختی را برای حسین فركی ایجاد كرده است.


به گزارش مشرق
، حسین فركی را می‌توان در این روزها، پردغدغه‌ترین مربی فوتبال ایران دانست. او فصل گذشته موفق شد سپاهان را قهرمان لیگ بر‌تر كند و البته دومین قهرمانی متوالی خود را جشن بگیرد اما اتفاق‌هایی افتاد كه به هیچ عنوان خوشایند سرمربی سپاهان نبود. در‌‌ همان ابتدا كه فركی كار را از كرانچار تحویل گرفت، شجاع خلیل‌زاده و علی حمودی را به دلیل مشكلات سربازی از دست داد كه به قول خودش ضربه مهلكی برایش بود اما عجیب است كه این اتفاقات این فصل هم دارد برای او و سپاهان تكرار می‌شود.

كمتر كسی است كه از مشكل پریرا و پادوانی بی‌خبر باشد. این دو بازیكن به خاطر مشكلات عجیب قراردادهایشان  در آستانه فسخ قرارداد با سپاهان قرار گرفته‌اند. حاج صفی به بوندس‌لیگای ۲ منتقل شده و در حالی كه ۵ هفته از لیگ بر‌تر می‌گذرد، كسی خبری از محرم نویدكیا ندارد. هرچند سپاهان با كسب ۱۳ امتیاز از ۵ بازی در لیگ بر‌تر یكه‌تازی می‌كند اما فراموش نكنید كه این تیم راه بسیار سختی را برای رسیدن به موفقیت در پیش دارد.

مشكل شمیبا و پادوانی حل می‌شود؟


باشگاه سپاهان امسال موفق شد پادوانی را به عنوان یكی از بازیكنان شاخص نقل و انتقالات به خدمت بگیرد. شیمبا هم در چند سال حضورش در لیگ ایران یك بازیكن كاملا موفق محسوب می‌شود. با این حال سپاهان به دلیل اشتباه واضح مدیران قبلی دو بازیكن خود را فعلا از دست داده تا حسین فركی حسابی از این اتفاق به هم بریزد. البته اصغر باقریان، مدیرعامل سپاهان در گفتگویی ادعا می‌كند كه این اتفاق حل خواهد شد:«ما با چند وكیل كه به فوتبال مسلط هستند صحبت كرده‌ایم و آن‌ها به ما گفته‌اند كه مشكلمان حل می‌شود. مشكلی كه فیفا به ما اعلام كرده، نقص مدرك است و ما می‌توانیم این مشكل را حل كنیم.»

مدیرعامل سپاهان در حالی از حل شدن مشكل این بازیكن صحبت به میان می‌آورد كه با توجه به قوانین بین‌المللی بعید است این مشكل به این راحتی‌ها حل شود. اگر سپاهان این دو بازیكن را به دلیل سهل‌انگاری از دست بدهد، باید دید فركی چه واكنشی به این اتفاق نشان می‌دهد.

سپاهان می‌تواند بازیكن بگیرد؟

با فسخ احتمالی قرارداد شیمبا و پادوانی باید دید كه آیا سپاهان می‌تواند با بازیكن جدیدی قرارداد امضا كند یا نه. طبق قوانین بین‌المللی باشگاه‌ها نمی‌توانند خارج از مهلت قانونی زمان نقل و انتقالات با بازیكنی قرارداد امضا كنند مگر اینكه آن بازیكن آزاد باشد. در حال حاضر باشگاه سپاهان در تلاش است كه سازمان لیگ را مجاب كند كه این باشگاه بتواند به جای شیمبا و پادوانی بازیكن بگیرد اما با توجه به اینكه سیستم بین‌المللی TMS برای ایران بسته شده، چنین موضوعی عملی نیست. ضمن اینكه در حال حاضر بازیكن با كیفیتی نمی‌توان پیدا كرد. باقریان دراین باره می‌گوید:«باید ببینیم قوانین به ما چه اجازه‌ای می‌دهد. من فكر می‌كنم مشكل این دو بازیكن حل می‌شود اما اگر این اتفاق نیفتد، باید تلاش كنیم كه طبق قانون جلو برویم تا سپاهان لطمه نخورد.»

محرم كجاست؟

این روز‌ها سوال اصلی هواداران سپاهان این است كه محرم نویدكیا كجاست و چرا تا این لحظه در تمرینات سپاهان حاضر نشده؟ ۵ هفته از شروع لیگ می‌گذرد و هرروز رسانه‌ها گمانه زنی‌های جدیدی در مورد علت ناراحتی او می‌كند. نویدكیا معمولا هرسال فصل را با مصدومیت شروع می‌كند و حالا هم كه شرایط خوبی دارد و مصدوم نیست، حاضر نیست در تمرینات شركت كند.

جالب است كه مدیرعامل باشگاه سپاهان هم از نویدكیا بی‌خبر است:«من كه مدیرعامل سپاهان هستم هم از محرم خبر ندارم. اصلا نمی‌دانم او چرا ناراحت شده اما واقعا امیدوارم هرچه زود‌تر به تمرینات بیاید و تكلیف را روشن كند. او باید صحبت كند تا مشكلات حل شود.»

فركی از مدیران باشگاه ناراحت است؟

در روزهایی كه سپاهان نتایج بسیار خوبی گرفته، حسین فركی اصلا از اتفاقات پیش آمده راضی نیست تا جایی كه حتی گفته می‌شود باشگاه را تهدید به جدایی كرده است. به هرحال سپاهان باید در ۳ جبهه این فصل رقابت كند و طبیعی است كه با در اختیار نداشتن ۴ بازیكن این تیم با مشكلات جدی روبه رو خواهد شد. با این حال مدیرعامل باشگاه سپاهان این شایعه را تكذیب می‌كند:«اصلا چنین چیزی درست نیست. این شرایط به ضرر ما پیش آماده اما این دلیل نمی‌شود كه آقای فركی بخواهد جدا شود. ما هر روز با آقای فركی حرف می‌زنیم و ایشان صحبتی از جدایی نكرده‌اند.»

منبع: تربیت بدنی