صفحه اصلي
تقويم
خبرهای تربیت بدنی
من نوكر هواداران استقلالم
مدیرعامل سابق استقلال گفت: «بنده 7 قهرمانی شامل 3 قهرمانی لیگ و 4 قهرمانی جام حذفی در كارنامه دارم اما آقای وزیر می‌گوید افشارزاده بهتر از فتح الله زاده است.»

به گزارش افكارخبر، بعد از حرف‌های محمود گودرزی، وزیر ورزش در مورد مقایسه بهرام افشارزاده و علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق استقلال از خودش دفاع كرد كه در سایت‌ها منتشر شد.

اظهارات فتح الله زاده را در ادامه می خوانید:

* مثل این‌كه از مقایسه وزیر ورزش ناراحت شده بودید؟

- ببینید حرف من این بود كه اصلا اینطور مقایسه‌ها درست نیست. یكی مثل من ۸، ۹ سال مدیرعامل استقلال بوده و آقای افشارزاده یك سال. خب ما چطور می‌خواهیم مقایسه كنیم و اصلا چرا باید چنین مقایسه‌ای انجام شود.

* مثلا گفته بودید اسم من برای وزیر سنگینی می‌كند.

- خب من باید از خودم دفاع می‌كردم. بنده ۷ قهرمانی شامل ۳ قهرمانی لیگ و ۴ قهرمانی جام حذفی در كارنامه دارم و از این حیث از همه پرافتخارترم. تازه نایب قهرمانی و ۲ سومی آسیا هم در كارنامه‌ام هست اما آقای وزیر می‌گوید افشارزاده بهتر از فتح الله زاده است. خب لااقل می‌گفت ملاكش چیست. بنده ضمن احترام به آقای افشارزاده كه دارد برای استقلال زحمت می‌كشد از خودم دفاع كردم و البته تاكید می‌كنم كه با وجود تمام این جام‌ها و عناوین نوكر هواداران استقلال هستم و بزرگترین افتخار زندگی‌ام خدمت به آن‌هاست.

* چندی قبل صحبت از این بود كه شاید شما عضو پنجم هیئت مدیره استقلال شوید.

- نه هیچ صحبتی نشد و بنده با این شرایط در استقلال نباشم بهتر است. بارها گفته‌ام كه خودم را یك هوادار و دلسوخته استقلال می‌دانم و الان هم مثل یك هوادار استقلالی این تیم را تشویق خواهم كرد.


* فكر می‌كنید استقلال پتانسیل قهرمانی دارد؟

- قهرمانی در لیگ سخت است ولی استقلال می‌تواند قهرمان شود یا حداقل سهمیه بگیرد. ما هدفمان این بود كه استقلال حداقل به جمع ۴ تیم آسیا برسد كه البته چند بار رسید و یكی، دو بار هم نشد. گویا دوستان فقط هدفشان قرار گرفتن در جمع ۴ تیم برتر لیگ و كسب سهمیه است در حالی كه به نظر من استقلال و پرسپولیس فقط باید برای قهرمانی تلاش كنند و به كمتر از آن رضایت ندهند.


* حتی با این شرایط كه تیم‌های صنعتی وضعیت مالی بهتری دارند؟

- خب این‌كه حرف همیشگی ما بود. می‌گفتیم اگر به سپاهان ۱۰ میلیارد می‌دهید عیبی ندارد خیلی هم خوب است ولی به استقلال و پرسپولیس هم بدهید. این نمی‌شود كه سپاهان و ذوب‌آهن كه هر ۲ از بهترین و شناسنامه‌دارترین باشگاه‌های ایران هستند مثلا با ۳۰ میلیارد بودجه وارد لیگ شوند ولی استقلال و پرسپولیس با ۳ میلیارد! حالا اگر فقط اسم استقلال را می‌آوریم می‌گفتند استقلالی است ولی من همواره اسم پرسپولیس را هم آورده‌ام. آن‌ها هم یك تیم ریشه‌دار و مردمی هستند. ما نباید به ضعیف كردن استقلال و پرپسولیس، تیم‌های اصفهانی، تراكتور، نفت و... را بالا ببریم بلكه باید آبی و قرمز را تقویت كنیم و به جای ۲ تیم ۵، ۶ تیم خوب داشته باشیم اینطوری تیم ملی هم بی‌نیاز می‌شود.


* حرف‌های آقای عابدینی را خواندید؟

- بله به هر حال ایشان استخوان خرده‌كرده فوتبال است و نظرش را گفته. همه مسئولان می‌توانند دور یك میز بنشینند و بحث سازنده بكنند. هیچ اشكالی ندارد مثلا من و آقای عابدینی شاید یك جاهایی اختلاف نظر داشته باشیم ولی به هر حال هر ۲ درد باشگاه‌داری را كشیده‌ایم.


* از دوستتان آقای رویانیان چه خبر؟

- سلامتی، آقای رویانیان هم خیلی برای پرسپولیس زحمت كشید و انصافا تیم خوبی بست. امیدوارم هر جا هست سلامت باشد.

تربیت بدنی