صفحه اصلي
تقويم
خبرهای تربیت بدنی
یحیی:شك ندارم،پرسپولیس قوی تر از استقلال است

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تاكید كرد كه تیمش در هفته چهارم بازی سخت‌تری مقابل پرسپولیس خواهد داشت.

به گزارش پارس به نقل از تسنیم، یحیی گل‌محمدی در خصوص  برتری 2 بر صفر مقابل استقلال، تقابل با پرسپولیس در هفته چهارم و مسائل مختلف دیگر به سوالات پاسخ داد.

بعد از بازی شما با استقلال، به این موضوع اشاره شد كه ذوب‌آهن و گل‌محمدی، پرسپولیس را به قعر جدول فرستادند.

الان زود است كه در مورد تیم‌ها قضاوت كنیم و به نوعی لیگ هنوز شروع نشده است چون جایگاه و شكل تیم‌ها از هفته هشتم به بعد مشخص می‌شود. ما هم لیگ را بد شروع كردیم و فقط 3 امتیاز داریم، پرسپولیس هم 2 امتیاز كمتر از ما دارد. شك ندارم كه پرسپولیس با حمایت هوادارانش از این وضعیت خارج خواهد شد، ضمن اینكه هواداران پرسپولیس از برد ما مقابل استقلال به نوعی خوشحال شدند.

در مورد انتقادهایی كه از برانكو می‌شود چه صحبتی دارید؟

صحبت در مورد برانكو زود است. من بازی پرسپولیس مقابل سپاهان را دیدم و پرسپولیس عملكرد خوبی داشت. شك ندارم كه این تیم در رده‌های بالای جدول قرار خواهد گرفت و امسال مدعی قهرمانی خواهد بود. بازیكنان پرسپولیس می‌توانند با جنگندگی و روحیه بالا، شرایط را تغییر دهند.

فكر می‌كنید پرسپولیس را در هفته چهارم در ورزشگاه آزادی شكست دهید؟

صحبت در مورد این بازی زود است ولی تردید ندارم كه پرسپولیس از استقلال قوی‌تر است و ما بازی سخت‌تری در پیش خواهیم داشت.

مثل اینكه شما گربه سیاه استقلال هستید...

نمی‌دانم چه بگویم. به هر حال لطف خدا و تلاش بچه‌ها باعث شد نتیجه بگیریم و باید غیرت و تلاش بازیكنان ذوب‌آهن را تحسین كنم. در مورد سؤال شما هم باید بگویم كه همیشه انگیزه مضاعفی مقابل استقلال داشته‌ام و این انگیزه از زمان بازی در پرسپولیس هم در من وجود داشت. در دوران بازیگری فقط یك بار مقابل استقلال شكست خوردم كه تیم ما بدشانس بود، همان مسابقه‌ای كه بگوویچ سرمربی بود و ما 2 بر یك شكست خوردیم. در دوران مربیگری اما خوشحالم كه مقابل استقلال شكست نخوردم.

فكر می‌كردید در ورزشگاه آزادی استقلال را شكست دهید؟

در نیمه اول نمایش خوبی نداشتیم. تیم ما جوان شده و بعضی از بازیكنان ما به دلیل تجربه كم، تحت تاثیر جو ورزشگاه قرار گرفتند. برخی از آنها توانایی خودشان را از دست داده بودند و ترسو بازی كردند اما در نیمه دوم، همه چیز از این رو به آن رو شد. من به بازیكنان در بین دو نیمه گفته بودم كه اگر هم قرار است ببازیم باید شجاعانه ببازیم و ترسو نباشیم. خوشبختانه  بازیكنان در نیمه دوم نمایش خوبی داشتند و حریف را تحت اثیر قرار دادند. ما 6 فرصت گل داشتیم و می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم. از هواداران ذوب‌آهن هم تشكر می‌كنم كه به تهران آمده بودند و تیم را حمایت كردند. از باشگاه هم تشكر می‌كنم و با وجود دو باختی كه داشتیم فشاری روی ما وجود نداشت. باید از آقای آذری تشكر كنم.

قبل از بازی این نگرانی را نداشتید كه مشكلات فصل قبل دوباره در ابتدای لیگ برایتان تكرار شود؟

همیشه یك مربی فكر و خیال زیادی می‌كند اما من نگرانی خاصی نداشتم چون به مجموعه ذوب‌آهن اعتماد دارم و این اعتماد دو طرفه است. این برد روحیه بخش به ما در آینده كمك خواهد كرد.

در مورد حركاتی كه در كنار زمین انجام دادید و همچنین صحبت‌های نظری جویباری كه گفته حركات شما زننده بود، چه نظری دارید؟

هیجان بازی زیاد بود و تیم ما هم دو هفته نتیجه نگرفته بود. من حركت زننده‌ای انجام ندادم. نظری جویباری برایم قابل احترام است ولی توصیه می‌كنم او در مورد یك مربی نظر ندهد و باید در مورد جایگاه خودش و مسائلی كه به جایگاه او مربوط می شود اظهار نظر كند.

مصدومیت حدادی‌فر بهبود پیدا نكرده است؟

قاسم با استراحت روز به روز بهتر می‌شود. او زمان زیادی را دور از میدان نخواهد بود و امیدواریم خیلی زود برگردد.

منبع: تربیت بدنی