صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
بررسی طرح فاصله‌گذاری هوشمند در پنجمین نشست مقابله با ویروس كرونا در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


   رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از برگزاری پنجمین نشست مقابله با ویروس كرونا در این دانشگاه خبر داد.

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل با بیان اینكه پنجمین نشست بررسی مقابله با ویروس كرونا در سالن كنفرانس ساختمان اداری مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار برگزار شد گفت: در این نشست، برنامه‌ریزی‌های لازم درجهت پیاده‌سازی طرح فاصله‌گذاری هوشمند برای جلوگیری از شیوع بیماری كرونا در ترم جاری انجام شد.

   وی با تأكید بر اینكه طرح فاصله‌گذاری هوشمند، الزامات بسیاری دارد، افزود: با توجه به ماهیت گسترش و سرایت بیماری كرونا، اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، می‌تواند نقش مهمی در كنترل همه‌گیری این بیماری و جلوگیری از گسترش آن در سطح جامعه ایفا كند.

   رئيس واحد سبزوار خاطرنشان ساخت: طرح فاصله‌گذاری هوشمند، در ادامه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و همزمان با شیوع بیماری كرونا در ایران اجرا شده و در آن بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی تأكید شده است.

   سعیدی‌اصل افزود: سیاست كلی و راهبرد عمومی بایستی استمرار بر اصل «در خانه بمانیم» بوده و خروج از منزل، تنها در صورت اضطرار و به‌صورت بسیار محدود صورت پذیرد.

   وی فراهم كردن مقدمات فاصله‌گذاری هوشمند در كلاس‌ها، سالن‌های همایش و كنفرانس و فضاهای عمومی دانشگاه، كنترل ورودی‌های دانشگاه با دستگاه تب‌سنج، اهرمی كردن شیرهای سرویس‌های بهداشتی، تأكید بر استفاده از ماسك و دستكش توسط دانشجویان در كلاس‌های درسی و كاركنان در محل كار، گندزدایی و عفونت‌زدایی تمامی كلاس‌ها و فضاهای دانشگاهی، تأكید بر عدم حذف دانشجویانی كه به هر دلیلی نتوانسته‌اند در كلاس‌های درسی مجازی اساتید شركت كنند، توجه ویژه به سلف‌سرویس‌ و بوفه‌ها برای رعایت دقیق اصول پیشگیرانه و نهایتاً اطلاع‌رسانی‌های لازم جهت رعایت اصول بهداشتی را از جمله مباحث مطرح‌شده در پنجمین نشست مقابله با ویروس كرونا در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار عنوان كرد. 

   رئیس واحد سبزوار خاطرنشان ساخت: پیش از این نیز  تولید انواع ماسك، پاپوش، كلاه، شلوار سرهمی، محلول ضدعفونی‌كننده، گان‌های حفاظتی و شیلد حفاظت از صورت توسط دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار و شركت دانش‌بنیان پارسه تجارت برهان حكیم، آغاز و همچنان در جریان است. /ه.د

 

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار