صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
راهكارهای افزایش همكاری‌های دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با واحد سبزوار بررسی شد


   رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی به همراه هیأت همراه، با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، ضمن بازدید از امكانات آموزشی، پژوهشی و عمرانی این دانشگاه، با هیأت رئيسه واحد سبزوار دیدار و گفتگو كرد.

   رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در ابتدای این نشست كه در محل سالن كنفرانس ساختمان اداری مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار برگزار شد ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان، به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و توفیقات اخیر این دانشگاه پرداخت و گفت: راه‌اندازی مجلات علمی موفقی همچون مجله‌ی علوم و فنّاوری غذایی و احراز رتبه‌ی علمی-پژوهشی، ثبت حدود 40 اختراع و تألیف و ترجمه‌ی بیش از 50 عنوان كتاب توسط دانشجویان و اعضاء هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، نشان از پویایی علمی این دانشگاه دارد.

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل با بیان اینكه دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، نخستین و قدیمی‌ترین دانشگاه تأسیس‌شده در شهرستان است افزود: این دانشگاه با دارا بودن بیش از 60 رشته تحصیلی در مقاطع تحصیلات تكمیلی، سلف‌سرویس بزرگ و مجهز، مجموعه كارگاهی و آزمایشگاهی كم‌نظیر، خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه و پسرانه ملكی، سالن بزرگ ورزشی چندمنظوره و سایر امكانات آموزشی و رفاهی، منشاء خدمات ارزنده‌ای برای جامعه دانشگاهی شهرستان و كشور بوده است.

   رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست با تقدیر از فعالیت‌های ارزنده مسئولان و پرسنل واحد سبزوار كه منجر به پدید آمدن مجموعه‌ علمی ارزشمندی در شهرستان شده است، ثبات قدم و تداوم در این مسیر پُر موفقیت را خواستار شد.

   دكتر احمد ناطق گلستان در تشریح و تبیین فعالیت‌های كلی دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: رسیدگی به وضعیت واحدها و مراكز استان، فراهم نمودن بسترهای مناسب برای بهبود فرایندها و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های دانشگاهی از جمله اهدافی است كه در دبیرخانه هیأت امنای استان، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

   وی با بیان اینكه آموزشیار یك تحول بزرگ در دانشگاه آزاد اسلامی است كه باید آن را در دوسطح كلان (macro) و خُرد (micro) بررسی كرد گفت: در سطح كلان، عامل انضباط و انسجام داده‌ها و شفافیت و سرعت و دقت در داده‌هاست كه از مهم‌ترین نیازهای سازمان‌های این چنینی است و در سطح خرد نیز چالش هایی وجود دارد كه باید همه با هم كمك كنیم تا به هدف نهایی برسیم.

رئيس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با تأكید بر این نكته كه سامانه آموزشیار را باید 2 سال دیگر قضاوت كرد نه الان، افزود: كیفیت ساختاری و موفقیت برنامه‌ گسترده‌ای در چنین سطح و عمقی را چند ماهه نمی‌توان قضاوت كرد. 

   گفتنی است رئيس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و هیأت همراه، ضمن شركت در نشست صمیمی با هیأت رئیسه و جمعی از مدیران اجرایی واحد سبزوار، از آستان مقدس شهدای گمنام، مجموعه كارگاهی و آزمایشگاهی و زمین‌های كشاورزی مركز جوین بازدید كردند. /ه.د 

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار