صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
پیام رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به‌مناسبت حماسه نهم دی


   دكتر قاسم قاسمی؛ رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به مناسبت فرارسیدن نهم دی، پیامی به شرح ذیل صادر كرد:

   حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید. حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است كه تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام كردند كه اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد. 

   روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را شاد ساخت. 

   این روز می توان گفت نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشكار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شكنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است. روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیك و پشت پیكر نامبارك فتنه را به خاك مالیدند. 

   در روز نهم دی ماه 1388، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران، بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر كشور به جهانیان اعلام گردید. این روز را به تمام مومنین با بصیرت تبریك عرض می نمایم.

دكتر قاسم قاسمی
رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار