صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
دانشگاه آزاد اسلامی با ۴۹۱ مقاله در موضوع تولید در ۴ سال اخیر پیشروترین دانشگاه كشور است


   معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه با ۴۹۱ مقاله در چهار سال اخیر پیرامون موضوع تولید پیشروترین دانشگاه كشور در این زمینه بوده است.

   بابك نگاهداری اظهار كرد: دانشگاه آزاد اسلامی با ۴۹۱ مقاله در چهار سال اخیر پیرامون موضوع تولید پیشروترین دانشگاه كشور در این زمینه بوده است.

   وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی همواره در راستای منویات مقام معظم رهبری حركت كرده است و به‌تازگی در مسیر تبدیل شدن به كارگزار اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، گام‌های مؤثری برداشته و این موضوع به‌راحتی با دنبال كردن منویات رهبر انقلاب و برون‌دادهای علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهود است.

   معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بیان كرد: با توجه به تعیین سیاست‌های كلی نظام اسلامی از سوی مقام معظم رهبری در قالب نامگذاری سال‌های اخیر پیرامون موضوع‌های تولید، دانشگاه آزاد اسلامی پیشروترین دانشگاه كشور در این زمینه بوده است. 

   نگاهداری ادامه داد: طبق اطلاعات پایگاه استنادی جهان اسلام ISC در چهار سال اخیر، دانشگاه آزاد اسلامی با ۴۹۱ عنوان مقاله در زمینه تولید مقام اول را بین دانشگاه‌های كشور دارد؛ دانشگاه تهران با ۲۲۶ مستند علمی، دانشگاه فردوسی مشهد با ۱۷۵ مستند علمی، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی با ۱۵۱ مستند علمی و دانشگاه تربیت مدرس با ۱۱۳ مستند علمی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

   وی خاطرنشان كرد: متأسفانه تعداد مستندات علمی كشور در باب تولید، در سال‌های اخیر كاهش یافته است؛ به‌طوری كه تعداد آن‌ها از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ به ترتیب برابر ۷۷۶، ۸۰۵، ۶۸۶، و ۳۲۸ بوده است، به همین دلیل، شایسته است در سال جهش تولید اساتید و محققان اهتمام جدی در ارتقای تولیدات علمی و كیفی خود در باب چالش‌ها و راهكارهای جهش تولید داشته باشند.

منبع: خبرگزاری آنا