صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
برگزاری نخستین نشست كارگروه تخصصی برگزاری كنگره ملی بزرگداشت 1600 شهید دیار سربداران در واحد سبزوار


   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از برگزاری نخستین نشست كارگروه تخصصی كنگره ملی بزرگداشت 1600 شهید دیار سربداران در این دانشگاه خبر داد.

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل كه ریاست كمیته‌ دانشجویان و اساتید كنگره ملی بزرگداشت 1600 شهید دیار سربداران را برعهده دارد گفت: در این نشست كه با حضور مسئولان حوزه بسیج دانشجویی شهرستان برگزار شد، راهكارهای چگونگی نقش‌آفرینی پایگاه‌های حوزه بسیج دانشجویی و دفاتر امور ایثارگران دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شهرستان در این كنگره، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

   وی با برشمردن اهمیت حفظ فرهنگ دفاع مقدس و اثرگذاری فرهنگی آن گفت: هدف از برگزاری این كنگره، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، انتقال فرهنگ ایثار به نسل جوان و ترویج ارزش‌ها و حماسه‌سازی‌های فرزندان این عرصه پُر افتخار است. 

   سعیدی‌اصل با تأكید بر این نكته كه اگر مرور یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس نباشد ایثارگری‌های آن‌ها به دست فراموشی سپرده می‌شود، خاطرنشان ساخت: برگزاری كنگره‌های شهدا از راه‌های موثر ماندگاری ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال آن به آیندگان است.

   رئیس واحد سبزوار ابراز امیدواری كرد با به‌كارگیری تمامی امكانات، تشكیل كارگروه‌های تخصصی مرتبط و هماهنگی لازم با دبیرخانه كنگره، مقدمات اثربخشی بیشتر كنگره ملی شهدای دیار سربداران فراهم شود. /ه.د

 

 

 

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار