صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
تصویب و راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار از تصویب و راه‌اندازی 2 رشته‌ جدید در مقطع كارشناسی پیوسته این دانشگاه خبر داد.

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل گفت: با تلاش و پیگیری‌های واحد و فراهم‌شدن زیرساخت های لازم، دو رشته مدیریت كسب و كارهای كوچك و مدیریت مالی به رشته‌های مقطع كارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار افزوده شد و می‌توانیم از مهرماه سال جاری در این رشته‌ها پذیرش دانشجو داشته باشیم. 

   وی با برشمردن سیاست‌ كلی واحد سبزوار در جذب رشته‌ بر اساس چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی و استراتژی آموزشی تدوین‌شده در راستای گسترش رشته‌های كاربردی و تحصیلات ‌تكمیلی افزود: با تصویب این دو رشته، تعداد رشته‌های واحد سبزوار به 140 رشته رسید.

   رئيس واحد سبزوار با معرفی اجمالی رشته مدیریت كسب و كارهای كوچك گفت: كسب و كارهای كوچك در اغلب كشورهای پيشرفته از اهميت بسزايی برخوردارند و دانش‌آموختگان اين رشته با توجه به آشنايی با بخش‌های مختلف يك كسب و كار كوچك از جمله مسایل مالی، بازاريابی، زنجيره تأمين، مديريت بنگاه و ... از پتانسيل مناسبی براي تأسيس شركت يا در اختيار گرفتن مديريت آن برخوردارند. 

   سعیدی‌اصل همچنین با برشمردن اهمیت رشته مدیریت مالی در بررسی مسائل اقتصادی گفت: دانش‌آموختگان مدیریت مالی علاوه بر توانایی تجزیه و تحلیل و حضور فعال در بازارهای مالی می‌توانند وضعیت مالی شركت‌ها و مؤسسات را مورد ارزیابی قرار داده و در اخذ تصمیمات مالی مؤثر در سازمان‌ها، نقش اساسی ایفا كنند.

   وی وجود اعضاء‌ هیئت‌علمی مناسب، تجهیزات كارگاهی و آزمایشگاهی، امكانات آموزشی و زیرساخت‌های ایجاد شده در این واحد دانشگاهی، تأسیس رشته‌های متناسب با نیاز بازار و دانش‌پژوهان را از اولویت‌های برنامه‌ریزی آموزشی واحد برای ایجاد رشته‌های جدید عنوان كرد.

   رئيس واحد سبزوار خاطرنشان ساخت: دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار فعالیت خود را در سال 1363 در حالی كه هیچ دانشگاه و مؤسسه‌ی آموزش عالی در شهرستان و شهرهای اطراف تأسیس نشده بود آغاز كرد و هم‌اكنون با درجه‌ی بسیار بزرگ با مساحتی بالغ بر 240 هكتار و زیربنایی بالغ بر 60 هزار مترمربع به‌عنوان یكی از بزرگترین سایت‌های دانشگاهی شهرستان و استان در راستای عملی و كاربردی نمودن تعالیم تئوری آموزشی مطرح می‌باشد. /ه.د 

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار