صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
كسب جایگاه ۴۶ جهان و نخست ایران در تعداد مقالات پُر استناد در سال ۲۰۲۰ توسط دانشگاه آزاد اسلامی


مدیركل امور كتابخانه‌ها، مجلات، انتشارات علمی و علم‌سنجی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در آخرین ویرایش اینسایت در سپتامبر ۲۰۲۰، دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به تعداد مقالات پراستناد در سال ۲۰۲۰ در جایگاه ۴۶ بین‌المللی قرار گرفت. 

علی جهان، مدیركل امور كتابخانه‌ها، مجلات، انتشارات علمی و علم‌سنجی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در آخرین ویرایش اینسایت در ۷ مهر ۱۳۹۹ (۲۸ سپتامبر ۲۰۲۰)، دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به تعداد مقالات پراستناد در سال ۲۰۲۰ در جایگاه ۴۶ بین‌المللی قرار گرفت.

وی افزود: اینسایت، یكی از پایگاه‌های اصلی وب آو ساینس است كه به‌صورت تخصصی به حوزه علم‌سنجی و شاخص‌های آن می‌پردازد. در این پایگاه می‌توان خروجی‌های پژوهشی پژوهشگران، دانشگاه‌ها و كشورها را رصد و رتبه و سطح پژوهش‌های انجام شده در سطح ایران و جهان را بررسی و مقایسه كرد.

مدیركل امور كتابخانه‌ها، مجلات، انتشارات علمی و علم‌سنجی دانشگاه آزاد اسلامی بیان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۲۰۲۰ با ۹۳ مقاله پراستناد، رتبه ۴۶ جهان و رتبه نخست كشور را كسب كرده است.

جهان ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۲۰۲۰ با ۱۴۲ مقاله رتبه ۴۷ جهان و رتبه نخست كشور از نظر شاخص تعداد مقالات یك درصد برتر دنیا را كسب كرده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با ۶۳۳ مقاله رتبه ۷۹ جهان و رتبه اول كشور از نظر شاخص تعداد مقالات ده درصد برتر دنیا را كسب كرده است.

مدیركل امور كتابخانه‌ها، مجلات، انتشارات علمی و علم‌سنجی دانشگاه آزاد اسلامی بیان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به تعداد تولیدات علمی در سال ۲۰۲۰ در جایگاه ۷۱ بین‌المللی و جایگاه نخست كشور قرار گرفت. از دیگر دانشگاه‌های كشور كه جزو ۳۰۰ دانشگاه برتر در اینسایت معرفی شده‌اند می‌توان به دانشگاه علوم پزشكی تهران با رتبه جهانی ۲۱۸ و دانشگاه تهران با رتبه جهانی ۲۶۳ اشاره كرد.

منبع: خبرگزاری آنا